Sytuacja na froncie - Na froncie w ciągu jednego dnia - 83 starcia, lotnictwo Sił Zbrojnych Ukrainy przeprowadziło 10 ataków na wroga

Sytuacja na froncie - Na froncie w ciągu jednego dnia - 83 starcia, lotnictwo Sił Zbrojnych Ukrainy przeprowadziło 10 ataków na wroga

Ukrinform
W ciągu minionego dnia na froncie doszło do 83 starć bojowych. Lotnictwo Sił Obronnych uderzyło w 10 obszarów koncentracji wroga.

Jak podaje Ukrinform, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował o tym na Facebooku.

„W sumie wróg przeprowadził 4 ataki rakietowe i 106 nalotów z powietrza, przeprowadził 95 ataków z systemów rakietowych na pozycje naszych żołnierzy i obszary zaludnione. W wyniku rosyjskich ataków terrorystycznych niestety, są ranni wśród ludności cywilnej. Zniszczono i uszkodzono wieżowce i budynki prywatne, a także inną infrastrukturę cywilną” – czytamy w podsumowaniu.

Jednocześnie odnotowuje się, że dziś rano rosyjscy okupanci przeprowadzili kolejny zmasowany atak rakietowy na Ukrainę, wykorzystując lotnictwo strategiczne. Alarm lotniczy objął całe terytorium kraju.

Naloty dotknęły następujące miejscowości: Nowosadowe, Riznykiwka, Kuzmyniwka, Rozdoliwka, Iwanowskie, Niu Jork, Ołeksandropil, Nowoaleksandriwka, Nowokalinowe, Oczertyne, Nowobachmutiwka, Orliwka, Łastoczkine, Kostiantyniwka, Wodjane, Wuhledar, Szewczenko obwodu donieckiego; Mała Tokmaka, Robotyne - obwód zaporoski.

Ponad 100 miejscowości w obwodach czernihowskim, sumskim, charkowskim, ługańskim, donieckim, zaporoskim, chersońskim i mikołajowskim znalazło się pod ostrzałem artyleryjskim.

Na kierunkach wołyńskim i poliskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Piwnicz”sytuacja operacyjna nie uległa istotnej zmianie.

Na kierunku siwierskim i słobożańskim wróg utrzymuje obecność wojskową na terenach przygranicznych, prowadzi aktywne działania dywersyjne, aby zapobiec przerzuceniu się naszych wojsk na zagrażające kierunki oraz zwiększa zagęszczenie zapór minowo-wybuchowych wzdłuż granicy państwowej w obwodzie biełgorodzkim.

Na kierunku kupiańskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Chortyca” nasi obrońcy odparli atak wroga w pobliżu Iwaniwki w obwodzie charkowskim.

Na kierunku łymańskim ukraińscy żołnierze odparli atak okupantów w pobliżu Terni, gdzie wróg próbował przebić się przez obronę naszych wojsk.

Na kierunku bachmuckim Siły Obronne odparły 4 ataki wroga w pobliżu Bohdaniwki, Iwanowskiego i Kliszczijewki w obwodzie donieckim, gdzie wróg próbował poprawić pozycję taktyczną.

Na kierunku awdijewskim - na obszarze odpowiedzialności grupy „Tawria” ukraińscy obrońcy w dalszym ciągu powstrzymują wroga, który nie przestaje próbować otoczyć Awdijiwki. Nasi żołnierze mocno utrzymują obronę, zadając wrogowi znaczne straty. Siły obronne skutecznie odparły 34 ataki wroga w rejonach miejscowości: Awdijiwka i kolejnych 6 ataków w rejonach miejscowości: Sewerne oraz w pobliżu Newelske obwodu donieckiego.

Na kierunku maryjskim siły obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w okolicy miejscowości: Pobieda, Krasnohoriwka i Nowomychajliwka obwodu donieckiego, gdzie wróg ponad 20 razy próbował poprawić swoją pozycję taktyczną.

Na kierunku nowopawłowskim nasi obrońcy odparli atak wroga na południe od Złotej Niwy obwodu donieckiego.

Na kierunku zaporoskim - Siły Obronne odparły 3 ataki wroga na zachód od Werbowej i Robotyne w obwodzie zaporoskim.

Na kierunku chersońskim - na obszarze odpowiedzialności grupy „Odessa” Siły Obronne w dalszym ciągu utrzymują pozycje i odpierają ataki sił okupacyjnych. Pomimo znacznych strat wróg nie przestaje próbować wytrącić naszych jednostek z zajmowanych pozycji. W ciągu ostatniego dnia nieprzyjaciel podjął 7 nieudanych ataków.

Jednocześnie ukraińscy żołnierze aktywnie powodują straty w sile roboczej i sprzęcie wojsk okupacyjnych, wyczerpując wroga na całej linii frontu.

W ciągu ostatniego dnia Siły Powietrzne Sił Obronnych uderzyły w 10 obszarów koncentracji personelu i 3 kompleksy rakietowe okupantów.

Jednostki wojsk rakietowych uderzyły w 6 obszarów koncentracji personelu, 5 wozów artyleryjskich, 3 magazyny amunicji oraz paliwa i smarów, 3 środki radioelektroniczne wroga.

Jak podaje Ukrinform, w nocy 15 lutego w stolicy i wszystkich obwodach Ukrainy ogłoszono alarm powietrzny w związku z wystrzeleniem rakiet z wrogich bombowców Tu-95ms.

Wszystkie rakiety wroga lecące na Kijów zostały zniszczone przez siły i środki obrony powietrznej.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-