Syrski i Umierow odwiedzili jednostki na kierunkach awdijewskim i kupiańskim

Syrski i Umierow odwiedzili jednostki na kierunkach awdijewskim i kupiańskim

zdjęcie
Ukrinform
Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Ołeksandr Syrski i Minister Obrony Rustem Umierow podjęli szereg ważnych decyzji mających na celu wzmocnienie zdolności bojowych w oparciu o wyniki wyjazdu w rejon kierunków: awdijewski i kupiański.

Jak donosi Ukrinform, Syrski poinformował o tym w Telegramie.

„Wraz z Ministrem Obrony Ukrainy Rustemem Umierowem odbyliśmy podróż roboczą do jednostek wojskowych i jednostek utrzymujących obronę w rejonie kierunków: awdijewski i kupiański.” – powiedział.

Zdaniem Naczelnego Wodza sytuacja operacyjna jest niezwykle trudna i napięta.

„Rosyjscy okupanci w dalszym ciągu wzmagają wysiłki i mają przewagę liczebną pod względem kadrowym. Nie patrzą na straty i nadal stosują taktykę „szturmów mięsnych”. Przykładowo jednostki Sił Obronnych Ukrainy odparły 29 ataków rosyjskich okupantów na kierunku awdijewskim w zeszłym dniu” – powiedział Syrski.

„Wróg aktywnie wykorzystuje lotnictwo, zadając zniszczenia kierowanymi bombami powietrznymi, prowadząc ciężki ogień moździerzowy i artyleryjski na nasze pozycje” – podkreślił naczelny dowódca.

„Wraz z Ministrem Obrony Ukrainy bezpośrednio na miejscu wysłuchaliśmy dowódców brygad, grup taktycznych i frakcji, które prowadzą działania obronne w niezwykle trudnych warunkach. Wspólnie przeanalizowaliśmy dostępne zasoby i potrzeby naszych żołnierzy” – zauważył Syrski.

Jak wynika z wyników prac, podjęto szereg ważnych decyzji mających na celu wzmocnienie zdolności bojowych jednostek wojskowych – poinformował Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy.

„Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby nie dopuścić do wkroczenia wroga w głąb naszego terytorium i utrzymać zajęte pozycje. Mimo trudnej sytuacji Siły Obronne Ukrainy zadają wrogowi znaczne straty” – podkreślił.

Jednocześnie Syrski zapewnił - „podejmujemy wszelkie możliwe środki, aby zminimalizować nasze straty i chronić życie naszych żołnierzy”.

Jak podaje Ukrinform, Umierow i Syrski rozmawiali o planach wojskowych na 2024 rok z Naczelnym Dowódcą Sił NATO w Europie Christopherem Cavoli i dowódcą Grupy Wsparcia Bezpieczeństwa Ukrainy Antonio Aguto.

Zdjęcie: Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-