Sytuacja na froncie - w ciągu doby było 71 starć bojowych

Sytuacja na froncie - w ciągu doby było 71 starć bojowych

Ukrinform
Wróg przeprowadził 3 ataki rakietowe i 159 ataków powietrznych, przeprowadził 162 ataki z systemów rakietowych na pozycje wojsk ukraińskich i obszary zaludnione. W wyniku rosyjskich ataków terrorystycznych niestety, są ranni wśród ludności cywilnej. Zniszczono i uszkodzono wieżowce i budynki prywatne, a także inną infrastrukturę cywilną” – czytamy w podsumowaniu.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował tę informację na Facebooku – podaje Ukrinform.

Naloty dotknęły następujące miejscowości: Kruhłe obwodu charkowskiego, Nowohoriwka, Biłohoriwka obwodu ługańskiego, Terny, Rozdoliwka, Czasiw Jar, Orliwka, Nowomychajliwka, Kostiantyniwka, Staromajorskie obwodu donieckiego; Nowodariwka, Dolinka, Żowta Krucza, Mała Tokmaczka obwodu zaporoskiego; Krynky - obwód chersoński.

Ponad 100 miejscowości w obwodach czernihowskim, sumskim, charkowskim, ługańskim, donieckim, zaporoskim, chersońskim i mikołajowskim znalazło się pod ostrzałem artyleryjskim.

Na kierunkach wołyńskim i poliskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Piwnicz”sytuacja operacyjna nie uległa istotnej zmianie.

Na kierunku siwierskim i słobożańskim wróg utrzymuje obecność wojskową na terenach przygranicznych, prowadzi aktywne działania dywersyjne, aby zapobiec przerzuceniu się naszych wojsk na zagrażające kierunki oraz zwiększa zagęszczenie zapór minowo-wybuchowych wzdłuż granicy państwowej w obwodzie biełgorodzkim.

Na kierunku kupiańskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Chortyca” - wróg nie prowadził działań ofensywnych.

Na kierunku łymańskim ukraińscy żołnierze odparli 2 ataki okupantów w rejonie Biełohoriwki w obwodzie ługańskim i w rejonie Jampoliwki w obwodzie donieckim.

Na kierunku bachmuckim Siły Obronne odparły 10 ataków wroga w pobliżu Bohdaniwki i Iwanowskiego, Kliszczijewki w obwodzie donieckim.

Na kierunku awdijewskim - na obszarze odpowiedzialności grupy „Tawria” ukraińscy obrońcy w dalszym ciągu powstrzymują wroga, który nie przestaje próbować otoczyć Awdijiwki. Nasi żołnierze mocno utrzymują obronę, zadając wrogowi znaczne straty. Siły obronne skutecznie odparły 20 ataków wroga w rejonach miejscowości: Awdijiwka i kolejnych 4 ataki w rejonach miejscowości: Newelske obwodu donieckiego.

Na kierunku maryjskim siły obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w okolicy miejscowości: Pobieda, Heorgijewka i Nowomychajliwka obwodu donieckiego, gdzie wróg przy wsparciu lotnictwa 27 razy próbował poprawić pozycję taktyczną.

Na kierunku nowopawłowskim nie odnotowano żadnych ofensywnych działań wroga.

Na kierunku zaporoskim - Siły Obronne odparły atak okupantów na zachód od Nowopokrowki w obwodzie zaporoskim.

Na kierunku chersońskim - na obszarze odpowiedzialności grupy „Odessa” Siły Obronne w dalszym ciągu utrzymują pozycje i odpierają ataki sił okupacyjnych. Pomimo znacznych strat wróg nie przestaje próbować wytrącić naszych jednostek z zajmowanych pozycji. W ciągu ostatniego dnia nieprzyjaciel przeprowadził 5 nieudanych akcji szturmowych.

Jednocześnie ukraińscy żołnierze aktywnie powodują straty w sile roboczej i sprzęcie wojsk okupacyjnych, wyczerpując wroga na całej linii frontu.

W ciągu ostatniej doby lotnictwo sił obronnych uderzyło w 11 obszarów koncentracji personelu, 1 punkt kontrolny, 3 obszary, w których znajdują się systemy rakietowe wroga.

Jednostki wojsk rakietowych uderzyły w 4 obszary koncentracji personelu, 7 obszarów artyleryjskich, 3 punkty obrony powietrznej, 3 punkty kontrolne, 2 magazyny amunicji i 1 środek walki radioelektronicznej wroga.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-