Od początku roku ukraińscy obrońcy zestrzelili 359 dronów typu „Shahed” – prezydent

Od początku roku ukraińscy obrońcy zestrzelili 359 dronów typu „Shahed” – prezydent

Ukrinform
Od początku roku do dziś ukraińscy obrońcy zestrzelili już 359 dronów typu Shahed.

Poinformował o tym w swoim przemówieniu prezydent Wołodymyr Zełenski – podaje Ukrinform.

„Tylko od wczorajszego wieczoru do dzisiejszego ranka udało się zniszczyć czterdzieści „Szachedów” – większość tych, których używa Rosja. Prawie cały ten wynik pochodzi z naszych mobilnych grup ogniowych. W różnych regionach - obwód kijowski, obwód żytomierski, obwód winnicki, obwód odeski, obwód mikołajowski, obwód chersoński, obwód kirowogradzki, obwód czerkaski, nasz obwód dnieprowski... Dziękuję każdemu żołnierzowi, który i teraz, ratuje naszą infrastrukturę, naszych ludzi” – powiedział Zełenski.

Według niego „celność naszych obrońców nieba, praca EW , wsparcie każdego z naszych partnerów w zakresie tarczy powietrznej – to dosłownie ratuje życie”.

„Pracujemy nad zwiększeniem efektywności naszych mobilnych grup ogniowych i nad tym, aby jeszcze więcej regionów Ukrainy otrzymało elektroniczne systemy obrony przeciwpożarowej. To jeden z kluczowych priorytetów na ten rok” – zauważył Prezydent.

Jak podał Ukrinform, w nocy 11 lutego Siły Obrony Powietrznej zneutralizowały 40 z 45 dronów szturmowych Shahed-136/131 używanych przez Rosjan do ataku na Ukrainę.

Foto: Sztab Generalny


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-