Od początku roku ukraińscy obrońcy zestrzelili 359 dronów typu „Shahed” – prezydent

Od początku roku ukraińscy obrońcy zestrzelili 359 dronów typu „Shahed” – prezydent

Ukrinform
Od początku roku do dziś ukraińscy obrońcy zestrzelili już 359 dronów typu Shahed.

Poinformował o tym w swoim przemówieniu prezydent Wołodymyr Zełenski – podaje Ukrinform.

„Tylko od wczorajszego wieczoru do dzisiejszego ranka udało się zniszczyć czterdzieści „Szachedów” – większość tych, których używa Rosja. Prawie cały ten wynik pochodzi z naszych mobilnych grup ogniowych. W różnych regionach - obwód kijowski, obwód żytomierski, obwód winnicki, obwód odeski, obwód mikołajowski, obwód chersoński, obwód kirowogradzki, obwód czerkaski, nasz obwód dnieprowski... Dziękuję każdemu żołnierzowi, który i teraz, ratuje naszą infrastrukturę, naszych ludzi” – powiedział Zełenski.

Według niego „celność naszych obrońców nieba, praca EW , wsparcie każdego z naszych partnerów w zakresie tarczy powietrznej – to dosłownie ratuje życie”.

„Pracujemy nad zwiększeniem efektywności naszych mobilnych grup ogniowych i nad tym, aby jeszcze więcej regionów Ukrainy otrzymało elektroniczne systemy obrony przeciwpożarowej. To jeden z kluczowych priorytetów na ten rok” – zauważył Prezydent.

Jak podał Ukrinform, w nocy 11 lutego Siły Obrony Powietrznej zneutralizowały 40 z 45 dronów szturmowych Shahed-136/131 używanych przez Rosjan do ataku na Ukrainę.

Foto: Sztab Generalny


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-