Sytuacja na froncie - w ciągu doby doszło do 100 starć bojowych

Sytuacja na froncie - w ciągu doby doszło do 100 starć bojowych

Ukrinform
W ciągu ostatnich 24 godzin na różnych kierunkach frontu odbyło się 100 starć bojowych Sił Obronnych z rosyjskimi najeźdźcami.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował tę informację na Facebooku – podaje Ukrinform.

„W ciągu ostatnich 24 godzin odbyło się 100 starć bojowych. Ogółem wróg przeprowadził 4 ataki rakietowe i 110 nalotów, przeprowadził 95 ataków z systemów rakietowych na pozycje wojsk ukraińskich i obszary zaludnione. W wyniku rosyjskich ataków terrorystycznych wśród ludności cywilnej są ofiary śmiertelne i ranni, wśród których są także dzieci. Zniszczono i uszkodzono wieżowce i budynki prywatne, a także inną infrastrukturę cywilną.

W nocy rosyjscy najeźdźcy po raz kolejny zaatakowali Ukrainę, wykorzystując 17 bezzałogowych statków powietrznych typu „Shahed-136/131”. 14 szturmowych UAV zostało zniszczonych przez siły i środki obrony powietrznej.

Naloty przeprowadzono w: Kliszczijewka, Stepowe, Awdijiwka, Sewerne, Antoniwka, Kostiantyniwka, Nowomychajliwka, Riwnopol obwodu donieckiego; Robotyne, Nowodariwka, Mała Tokmaka, obwód zaporoski; Kaczkariwka, Monastyrskie, Krynky - obwód chersoński.

Ponad 130 miejscowości w obwodach czernihowskim, sumskim, charkowskim, ługańskim, donieckim, zaporoskim, chersońskim i mikołajowskim znalazło się pod ostrzałem artyleryjskim.

Na kierunkach wołyńskim i poliskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Piwnicz”sytuacja operacyjna nie uległa istotnej zmianie.

Na kierunku siwierskim i słobożańskim wróg utrzymuje obecność wojskową na terenach przygranicznych, prowadzi aktywne działania dywersyjne, aby zapobiec przerzuceniu się naszych wojsk na zagrażające kierunki oraz zwiększa zagęszczenie zapór minowo-wybuchowych wzdłuż granicy państwowej w obwodzie biełgorodzkim.

Na kierunku kupiańskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Chortyca” nasi obrońcy odparli 2 ataki wroga w pobliżu Iwaniwki i Tabajwki w obwodzie charkowskim.

Na kierunku łymańskim ukraińscy żołnierze odparli 3 ataki okupantów w rejonie Biełohoriwki w obwodzie ługańskim.

Na kierunku bachmuckim Siły Obronne odparły 19 ataków wroga w pobliżu Bohdaniwki i Iwanowskiego, Andrijwki w obwodzie donieckim.

Na kierunku awdijewskim - na obszarze odpowiedzialności grupy „Tawria” ukraińscy obrońcy w dalszym ciągu powstrzymują wroga, który nie przestaje próbować otoczyć Awdijiwki. Nasi żołnierze mocno utrzymują obronę, zadając wrogowi znaczne straty. Siły obronne skutecznie odparły 23 ataków wroga w rejonach miejscowości: Awdijiwka i kolejnych 18 ataków w rejonach miejscowości: na południe od Tonenke oraz w pobliżu Newelske i Perwomajskie obwodu donieckiego.

Na kierunku maryjskim siły obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w okolicy miejscowości: Krasnohoriwka, Pobieda, Heorgijewka i Nowomychajliwka obwodu donieckiego, gdzie Siły Obronne odparły 32 ataki.

Na kierunku nowopawłowskim nasi obrońcy odparli atak wroga na północ od Pryjutne w obwodzie zaporoskim.

Na kierunku zaporoskim - Siły Obronne odparły atak okupantów w rejonie Robotyne w obwodzie zaporoskim.

Na kierunku chersońskim - na obszarze odpowiedzialności grupy „Odessa” Siły Obronne w dalszym ciągu utrzymują pozycje i odpierają ataki sił okupacyjnych. Pomimo znacznych strat wróg nie przestaje próbować wytrącić naszych jednostek z zajmowanych pozycji. W ciągu ostatniego dnia nieprzyjaciel podjął 1 nieudaną próbę szturmu.

Jednocześnie ukraińscy żołnierze aktywnie powodują straty w sile roboczej i sprzęcie wojsk okupacyjnych, wyczerpując wroga na całej linii frontu.

„Jedna rakieta powietrzna kierowana Ch-59 została zniszczona przez siły i środki obrony powietrznej Ukrainy. Jednostki sił rakietowych uderzyły w 2 obszary koncentracji personelu, 2 punkty kontrolne, 1 działo artyleryjskie, 2 magazyny amunicji wroga” – podsumował Sztab Generalny Sił Zbrojnych.

Jak informowaliśmy, od 24 lutego 2022 roku Siły Obronne Ukrainy wyeliminowały około 395 200 rosyjskich najeźdźców.

Zdjęcie: Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-