Tej nocy obrona powietrzna zestrzeliła kierowany pocisk powietrzny i 14 Shahedów

Tej nocy obrona powietrzna zestrzeliła kierowany pocisk powietrzny i 14 Shahedów

zdjęcie
Ukrinform
W różnych regionach Siły Obrony Powietrznej zestrzeliły tej nocy rakietę powietrzną i 14 Shahedów wystrzelonych przez rosyjskich agresorów.

Jak podaje Ukrinform, Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy poinformowały o tym w Telegramie.

„W nocy z 11 na 12 lutego 2024 roku nieprzyjaciel zaatakował 17 bezzałogowymi pojazdami szturmowymi typu Shahed-136/131 z Prymorsko-Achtarska (RF), kierową rakietą powietrzną Ch-59 (TOT obwód zaporoski) i rakietą kierowaną S-300 (z obwodu Biełgorodu)” – czytamy w komunikacie.

Odnotowano, że w wyniku działań bojowych na terenie obwodów chmielnickiego, winnickiego, kirowogradzkiego, mikołajowskiego, dniepropietrowskiego i zaporoskiego zniszczono 14 dronów „Shahed” i 1 rakietę powietrzną Ch-59.

„W odparciu ataku powietrznego brały udział jednostki mobilnych grup ogniowych Sił Powietrznych i Sił Obronnych Ukrainy” – dodał wojskowy.

Jak informowaliśmy, wieczorem 11 lutego prezydent Wołodymyr Zełenski poinformował, że od początku roku ukraińscy obrońcy zestrzelili 359 dronów Shahed.

Foto: Brygada "Rubiż"


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-