Obrona powietrzna zniszczyła w nocy 40 z 45 Shahedów

Obrona powietrzna zniszczyła w nocy 40 z 45 Shahedów

Ukrinform
W nocy 11 lutego siły obrony powietrznej zneutralizowały 40 z 45 bezzałogowców szturmowych typu Shahed-136/131, którymi wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę.

Poinformowały o tym Siły Powietrzne Ukraińskich Sił Zbrojnych w Telegramie – podaje Ukrinform.

Jak zauważono, najeźdźcy uderzyli 45 UAV typu Shahed-136/131 z rejonów Bałakławy i z Przylądka Czauda na Krymie.

W odparciu ataku powietrznego brały udział jednostki rakietowe sił przeciwlotniczych, mobilne grupy ogniowe Sił Powietrznych i Sił Obronnych Ukrainy oraz środki walki radioelektronicznej.

W wyniku działań bojowych zniszczono 40 wrogich „Szahedów” nad terenami obwodów kijowskiego, winnickiego, żytomierskiego, kirowogradzkiego, mikołajowskiego, czerkaskiego, odeskiego, dniepropietrowskiego i chersońskiego.

Przypomnijmy, że wcześniej informowano, że Siły Obrony Powietrznej zneutralizowały podczas nocnego ataku wszystkie Shahedy zmierzających do stolicy.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-