Obrona powietrzna zniszczyła w nocy 40 z 45 Shahedów

Obrona powietrzna zniszczyła w nocy 40 z 45 Shahedów

Ukrinform
W nocy 11 lutego siły obrony powietrznej zneutralizowały 40 z 45 bezzałogowców szturmowych typu Shahed-136/131, którymi wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę.

Poinformowały o tym Siły Powietrzne Ukraińskich Sił Zbrojnych w Telegramie – podaje Ukrinform.

Jak zauważono, najeźdźcy uderzyli 45 UAV typu Shahed-136/131 z rejonów Bałakławy i z Przylądka Czauda na Krymie.

W odparciu ataku powietrznego brały udział jednostki rakietowe sił przeciwlotniczych, mobilne grupy ogniowe Sił Powietrznych i Sił Obronnych Ukrainy oraz środki walki radioelektronicznej.

W wyniku działań bojowych zniszczono 40 wrogich „Szahedów” nad terenami obwodów kijowskiego, winnickiego, żytomierskiego, kirowogradzkiego, mikołajowskiego, czerkaskiego, odeskiego, dniepropietrowskiego i chersońskiego.

Przypomnijmy, że wcześniej informowano, że Siły Obrony Powietrznej zneutralizowały podczas nocnego ataku wszystkie Shahedy zmierzających do stolicy.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-