Atak dronów na Charków: odnaleziono ciała wszystkich członków rodziny, którzy zginęli w pożarze

Atak dronów na Charków: odnaleziono ciała wszystkich członków rodziny, którzy zginęli w pożarze

zdjęcie
Ukrinform
Policja znalazła ciała wszystkich członków rodziny, którzy zginęli podczas nocnego ataku bezzałogowych statków powietrznych wroga.

Poinformował o tym na Facebooku Serhij Bolwinow, szef wydziału śledczego Służby Bezpieczeństwa Narodowego w obwodzie charkowskim, podaje Ukrinform.

„Znaleźliśmy wszystkie siedem ciał. Rodzina została spalona żywcem. Najstarszy Losza miał siedem lat, średni Mychajło cztery lata, najmłodszy Paweł dziesięć miesięcy” – powiedział Bolwinow.

Według niego rodzice i dzieci zwykle w czasie alarmu chowali się w piwnicy, ale tym razem na ich podwórku wybuchł pożar. Kiedy rodzina pobiegła się ukryć, w pobliżu domu paliły się już dwa samochody i  paliwo.

Wszystkie siedem ofiar zostało uwięzionych w płomieniach. Wstępnie ustalono, że najstarszy i najmłodszy chłopiec był z matką, a średni syn Mychajło z ojcem.

„Prawdopodobnie mężczyzna pierwszy zemdlał, a mały skulił się w kącie, sam w kuchni. Tam go znaleźliśmy” – napisał urzędnik.

Powiedział też, że matka i dwaj inni synowie próbowali ratować się w łazience, kobieta trzymała dzieci na rękach.

Wszystkie ofiary były bardzo ciężko poparzone, a ostateczne wnioski będą wymagały badania DNA.

Jak podano, w wyniku ataku wrogich dronów na Charków zginęło siedem osób, w tym rodzina z trójką dzieci. Trzy kolejne osoby zostały ranne. Doszczętnie spłonęło 15 domów prywatnych w dzielnicy Niemyszlańskiej. Do zapłonu doszło w wyniku uderzenia drona w skład ropy, z którego wyciekało paliwo.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-