Zełenski dokonał zmian w składzie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i w Sztabie

Zełenski dokonał zmian w składzie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i w Sztabie

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski dokonał zmian w składzie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony oraz w Sztabie Kwatery Głównej Naczelnego Wodza.

Jak podaje Ukrinform, zgodnie z dekretem nr 67/2024 z dnia 9 lutego szef państwa wprowadził do składu Sztabu Naczelnego Dowódcę Sił Zbrojnych Ukrainy Ołeksandra Syrskiego, a także usunął byłego dowódcę Sił Zbrojnych, Walerego Załużnego ze składu Sztabu.

Dekretem nr 68/2024 z 9 lutego Zełenski wprowadził Syrskiego do sztabu RBNiO, a także usunął z RBN Załużnego i byłą minister do spraw weteranów Julię Łaputinę.

Jak podaje Ukrinform, 8 lutego Załużny został odwołany ze stanowiska Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych. Na jego miejsce mianowano Ołeksandra Syrskiego.

7 lutego Rada Najwyższa poparła rezygnację Łaputiny ze stanowiska Ministra Spraw Weteranów.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-