Sytuacja na froncie - w ciągu doby doszło do 65 starć bojowych, lotnictwo Sił Zbrojnych Ukrainy wykonało 7 ataków na wroga

Sytuacja na froncie - w ciągu doby doszło do 65 starć bojowych, lotnictwo Sił Zbrojnych Ukrainy wykonało 7 ataków na wroga

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia na froncie doszło do 65 starć bojowych. Lotnictwo Sił Obronnych uderzyło w siedem obszarów koncentracji personelu, broni i sprzętu wojskowego wroga.

Poinformował o tym Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na porannej konferencji prasowej – podaje Ukrinform.

„W ciągu ostatnich 24 godzin odbyło się 65 starć bojowych. W ciągu ostatnich 24 godzin Siły Powietrzne Sił Obronnych uderzyły w siedem obszarów, w których skoncentrowany jest personel, broń i sprzęt wojskowy wroga. Jednostki sił rakietowych uderzyły w dwa składy amunicji, dwa oddziały artylerii i jeden węzeł logistyczny wroga” – czytamy w komunikacie.

Ogółem wróg przeprowadził 13 ataków rakietowych i 66 ataków powietrznych, przeprowadził 96 ataków z systemów rakietowych na pozycje wojsk ukraińskich i obszary zaludnione. W wyniku rosyjskich ataków terrorystycznych wśród ludności cywilnej są ofiary śmiertelne i ranni, wśród których są także dzieci. Zniszczono i uszkodzono wieżowce i budynki prywatne, a także inną infrastrukturę cywilną.

Naloty dotknęły następujące obszary: Staryca, Iwaniwka, Kysliwka obwodu charkowskiego; Biłohoriwka - obwód ługański; Kostiantyniwka, Ołeksandropil, Awdijiwka, Kurachowe, Nowomychajliwka, Wodjane, Staromajorskie, Riwnopol obwodu donieckiego; Nowodariwka, Orihiw - obwód zaporoski; Kaczkariwka, Czerwony Majak w obwodzie chersońskim.

Ponad 110 miejscowości w obwodach czernihowskim, sumskim, charkowskim, ługańskim, donieckim, zaporoskim, chersońskim i mikołajowskim znalazło się pod ostrzałem artyleryjskim.

Na kierunkach wołyńskim i poliskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Piwnicz”sytuacja operacyjna nie uległa istotnej zmianie.

Na kierunku siwierskim i słobożańskim wróg utrzymuje obecność wojskową na terenach przygranicznych, prowadzi aktywne działania dywersyjne, aby zapobiec przerzuceniu się naszych wojsk na zagrażające kierunki oraz zwiększa zagęszczenie zapór minowo-wybuchowych wzdłuż granicy państwowej w obwodzie biełgorodzkim.

Na kierunku kupiańskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Chortyca” odparto 6 ataków wroga w pobliżu Synkiwki w obwodzie charkowskim.

Na kierunku łymańskim ukraińscy żołnierze odparli 21 ataków wroga w okolicach miejscowości: Biłohoriwka w obwodzie ługańskim oraz Terni i Hryhoriwka w obwodzie donieckim.

Na kierunku bachmuckim Siły Obronne odparły 6 ataków wroga w pobliżu Bohdaniwki i Iwanowskiego, Andrijwki w obwodzie donieckim.

Na kierunku awdijewskim - na obszarze odpowiedzialności grupy „Tawria” ukraińscy obrońcy w dalszym ciągu powstrzymują wroga, który nie przestaje próbować otoczyć Awdijiwki. Nasi żołnierze mocno utrzymują obronę, zadając wrogowi znaczne straty. Siły obronne skutecznie odparły 19 ataków wroga w rejonach miejscowości: Awdijiwka i kolejnych 7 ataków w rejonach miejscowości: Newelske i Perwomajskie obwodu donieckiego.

Na kierunku maryjskim siły obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w okolicy miejscowości: Pobieda, Heorgijewka i Nowomychajliwka obwodu donieckiego, gdzie Siły Obronne odparły 16 ataków.

Na kierunku szachtarskim - wróg nie prowadził działań ofensywnych (szturmowych).

Na kierunku zaporoskim - Siły Obronne odparły atak okupantów na zachód od Werbowej w obwodzie zaporoskim.

Na kierunku chersońskim - na obszarze odpowiedzialności grupy „Odessa” Siły Obronne w dalszym ciągu utrzymują pozycje i odpierają ataki sił okupacyjnych. Pomimo znacznych strat wróg nie przestaje próbować wytrącić naszych jednostek z zajmowanych pozycji. W ciągu ostatniego dnia nieprzyjaciel podjął 2 nieudane próby szturmu.

Jednocześnie ukraińscy żołnierze aktywnie powodują straty w sile roboczej i sprzęcie wojsk okupacyjnych, wyczerpując wroga na całej linii frontu.

Jak podał Ukrinform, od 24 lutego 2022 r. do 8 lutego 2024 r. Siły Obronne Ukrainy wyeliminowały około 392 380 rosyjskich najeźdźców , z czego 910 w ostatnim dniu.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-