Obrona powietrzna zniszczyła w nocy 10 z 16 Shahedów

Obrona powietrzna zniszczyła w nocy 10 z 16 Shahedów

Ukrinform
Tej nocy jednostki mobilnych grup ogniowych Sił Powietrznych i Sił Obronnych Ukrainy zniszczyły 10 z 16 szturmowych UAV typu Shahed-136/131.

Jak podaje Ukrinform, Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy poinformowały o tym w Telegramie.

„W nocy 9 lutego 2024 r. wróg uderzył 16 UAV szturmowymi Shahed-136/131 z Przylądka Czauda na Krymie i obwodu kurskiego w Federacji Rosyjskiej” – czytamy w komunikacie.

W odparciu ataku powietrznego brały udział jednostki mobilnych grup ogniowych Sił Powietrznych i Sił Obronnych Ukrainy.

W wyniku działań bojowych zniszczeniu uległo 10 dronów Shahed na terenie obwodów mikołajowskiego, chersońskiego i charkowskiego.

Jak podał Ukrinform, w nocy 9 lutego obwód charkowski został zaatakowany przez wrogie drony szturmowe i wybuchły pożary.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-