Borrell odwiedził jeden z poligonów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na Ukrainie

Borrell odwiedził jeden z poligonów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na Ukrainie

zdjęcie
Ukrinform
Podczas pobytu na Ukrainie Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Wysoki Przedstawiciel Unii Europejskiej ds. Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa Josep Borrell odwiedził jeden z poligonów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Poinformował o tym korespondent Ukrinformu.

Borrell odwiedził poligon wraz z ministrem spraw wewnętrznych Ihorem Klymenko i dowódcą Gwardii Narodowej Ołeksandrem Piwnenko.

Tam obserwowali szkolenie wyspecjalizowanej grupy ukraińskich funkcjonariuszy organów ścigania, którzy wkraczają na okupowane terytoria i prowadzą tam działania stabilizacyjne. Borrellowi pokazano także, w jaki sposób siły specjalne pracują nad ewakuacją rannych i aresztowaniem niebezpiecznych przestępców.

Wysoki Przedstawiciel UE Josep Borrell odwiedził jeden z poligonów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych / Fot. Wołodymyr Tarasow. Ukrinform

W szkoleniach biorą udział przedstawiciele Policji Narodowej i Gwardii Narodowej, a trenerzy reprezentują kilka krajów UE, w szczególności Hiszpanię i Portugalię.

Jak podaje Ukrinform, Borrell przybył do Kijowa 6 lutego. Do stolicy Ukrainy przybył także specjalny doradca Borrella, dyplomata Zaki Laidi.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-