Borrell odwiedził jeden z poligonów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na Ukrainie

Borrell odwiedził jeden z poligonów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na Ukrainie

zdjęcie
Ukrinform
Podczas pobytu na Ukrainie Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Wysoki Przedstawiciel Unii Europejskiej ds. Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa Josep Borrell odwiedził jeden z poligonów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Poinformował o tym korespondent Ukrinformu.

Borrell odwiedził poligon wraz z ministrem spraw wewnętrznych Ihorem Klymenko i dowódcą Gwardii Narodowej Ołeksandrem Piwnenko.

Tam obserwowali szkolenie wyspecjalizowanej grupy ukraińskich funkcjonariuszy organów ścigania, którzy wkraczają na okupowane terytoria i prowadzą tam działania stabilizacyjne. Borrellowi pokazano także, w jaki sposób siły specjalne pracują nad ewakuacją rannych i aresztowaniem niebezpiecznych przestępców.

Wysoki Przedstawiciel UE Josep Borrell odwiedził jeden z poligonów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych / Fot. Wołodymyr Tarasow. Ukrinform

W szkoleniach biorą udział przedstawiciele Policji Narodowej i Gwardii Narodowej, a trenerzy reprezentują kilka krajów UE, w szczególności Hiszpanię i Portugalię.

Jak podaje Ukrinform, Borrell przybył do Kijowa 6 lutego. Do stolicy Ukrainy przybył także specjalny doradca Borrella, dyplomata Zaki Laidi.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-