Zełenski – o ataku rakietowym: W Kijowie uderzono w sześć rejonów, a dwie osoby zginęły

Zełenski – o ataku rakietowym: W Kijowie uderzono w sześć rejonów, a dwie osoby zginęły

zdjęcie
Ukrinform
W wyniku porannego ataku rakietowego wroga w Kijowie rannych zostało ponad 10 osób, na razie wiadomo o dwóch ofiarach śmiertelnych.

Poinformował o tym w Telegramie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski – podaje Ukrinform.

„Kolejny masowy atak na nasze państwo. Wróg zaatakował sześć regionów. Wszystkie nasze służby pracują obecnie nad przezwyciężeniem skutków tego terroru… W Kijowie rannych zostało ponad dziesięć osób, obecnie wiadomo, że dwie osoby zginęły. Pod gruzami mogą znajdować się ludzie” – napisał Prezydent.

Konsekwencje rosyjskiego ataku rakietowego na Kijów / Zdjęcie: Jewhen Kotenko, Serhij Łopariew, Ukrinform

Według niego w stolicy uszkodzona została część komunikacji, w tym kable wysokiego napięcia. Trwają prace nad jak najszybszym przywróceniem wszystkiego.

Konsekwencje rosyjskiego ataku rakietowego. Rejon dnieprowski / Zdjęcie: Anatoli Siryk, Ukrinform

W Mikołajowie zniszczonych zostało kilkadziesiąt budynków mieszkalnych, jedna osoba zginęła – powiedział Zełenski.

Ponadto zauważył, że w obwodzie charkowskim dwie osoby zostały ranne, jedna osoba zginęła.

Pracują ratownicy w obwodzie lwowskim – dodał głowa państwa.

Złożył kondolencje wszystkim, którzy stracili bliskich i przyjaciół. „Zdecydowanie odpowiemy Rosji – terroryści zawsze odczują konsekwencje swoich działań” – podkreślił prezydent.

Podziękował wszystkim lekarzom, ratownikom i służbom komunalnym. „Dziękuję wszystkim, którzy troszczą się o nasze państwo, ratują i pomagają ludziom” – podkreślił Zełenski.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-