Zełenski spotkał się z Sekretarzem Generalnym NATO w Davos

Zełenski spotkał się z Sekretarzem Generalnym NATO w Davos

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Podczas spotkania w Davos z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem prezydent Wołodymyr Zełenski poinformował o masowych atakach Rosji i podkreślił znaczenie wzmocnienia ukraińskiego systemu obrony powietrznej.

Jak podał Ukrinform, o tym poinformowała służba prasowa głowy państwa.

Odnotowuje się, że podczas spotkania Zełenski podziękował Sekretarzowi Generalnemu NATO za stałe wsparcie Sojuszu w obronie przed rosyjską inwazją.

„Władimir Zełenski i Jens Stoltenberg omówili sytuację na polu bitwy. Prezydent poinformował o masowym ostrzale rosyjskich miast i gmin, jaki miał miejsce w ostatnim czasie. Głowa państwa podkreślił znaczenie dalszego wzmacniania ukraińskiego systemu obrony powietrznej. Strony omówiły także inne potrzeby obronne Ukrainy” – czytamy w komunikacie.

Jak podaje służba prasowa, podczas spotkania zwrócono także uwagę na znaczenie podpisania dwustronnej Umowy o współpracy w zakresie bezpieczeństwa między Ukrainą a Wielką Brytanią w ramach Wspólnej Deklaracji G7 przyjętej na poprzednim Szczycie NATO w Wilnie.

Ponadto Prezydent Ukrainy mówił o kontynuacji prac nad podobnymi dokumentami z innymi partnerami i podkreślił znaczenie pilnego podpisania takich porozumień, które zaczną obowiązywać przed przystąpieniem Ukrainy do NATO.

Według doniesień Zełenski i Stoltenberg rozmawiali o przygotowaniach do kolejnego szczytu Sojuszu w Waszyngtonie. Głowa państwa podkreślił, że ​​Ukraina oczekuje podjęcia decyzji, które przybliżą jej członkostwo w NATO.

Jak podał Ukrinform, 16 stycznia prezydent Wołodymyr Zełenski wygłosi specjalne przemówienie na WEF w Davos.

Zdjęcie, wideo: Kancelaria Prezydenta Ukrainy


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-