Agenci SBU zniszczyli w tym roku ponad 500 rosyjskich czołgów

Agenci SBU zniszczyli w tym roku ponad 500 rosyjskich czołgów

wideo
Ukrinform
Od początku 2023 roku agenci Służby Bezpieczeństwa Ukrainy wyeliminowali ponad pół tysiąca rosyjskich czołgów, które ostrzeliwały i próbowały przedrzeć się przez pozycje Sił Obronnych.

Jak podaje Ukrinform, SBU poinformowała o tym na Facebooku i opublikowała odpowiedni film.

„Ukraińskie służby specjalne codziennie metodycznie „minusują” wrogie pojazdy opancerzone w walkach na frontach wschodnim i południowym. Wśród zniszczonych czołgów kraju agresora znajdują się najnowsze T-90 i T-90M, których wartość wynosi prawie 5 milionów dolarów za każdy egzemplarz” – czytamy w komunikacie.

W SBU podkreślono, że rosyjscy najeźdźcy używali tej techniki przede wszystkim w ramach tzw. „Pięści pancernych” do szturmu Awdyjewki i Bachmutu.

Wróg zaangażował także ciężko opancerzone pojazdy, aby odeprzeć kontrofensywne działania ukraińskich obrońców na kierunku melitopolskim i berdiańskim.

„Skuteczne niszczenie rosyjskich czołgów na polu bitwy było efektem filigranowych działań operacyjno-bojowych Służby Bezpieczeństwa Ukrainy wraz z jednostkami Sił Zbrojnych” – podała agencja.

Zaangażowano potężny arsenał broni przeciwpancernej i nowoczesnych bezzałogowych statków powietrznych, aby zadać maksymalne szkody  rosyjskim pojazdom opancerzonym.

Jak podawał Ukrinform, od dnia 1 do 14 grudnia agenci specjalni Centrum Operacji Specjalnych oddziału „A” SBU przy pomocy dronów szturmowych zniszczyli 153 egzemplarze pojazdów opancerzonych i środków transportowych rosyjskiego okupanta.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-