Siły obrony powietrznej zniszczyły w nocy 41 z 48 Shahedów

Siły obrony powietrznej zniszczyły w nocy 41 z 48 Shahedów

Ukrinform
W nocy 6 grudnia 2023 roku najeźdźcy zaatakowali Ukrainę dronami typu „Shahed” z dwóch kierunków – przylądka Czauda (Krym) i obwodu kurskiego. W sumie zarejestrowano 48 wystrzeleń UAV w trybie ataku.

Jak podaje Ukrinform, Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy poinformowały o tym w Telegramie.

„W wyniku walki przeciwlotniczej siłami i środkami Sił Powietrznych we współpracy z obroną powietrzną Sił Obronnych Ukrainy zniszczono 41 szturmowych UAV przeciwnika. Samoloty myśliwskie i jednostki rakietowe, zaangażowane były mobilne grupy ogniowe Sił Obronnych Ukrainy” – czytamy w komunikacie.

Jak informowaliśmy, wieczorem 5 grudnia w wielu południowych i centralnych regionach ogłoszono alarm powietrzny w związku z wystrzeleniem przez rosyjskie wojsko dronów szturmowych. Później alarm rozprzestrzenił się na większość regionów.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-