„Armia dronów” zniszczyła w ciągu tygodnia 132 jednostki rosyjskiego sprzętu

„Armia dronów” zniszczyła w ciągu tygodnia 132 jednostki rosyjskiego sprzętu

zdjęcie
Ukrinform
W zeszłym tygodniu jednostki uderzeniowe dostarczone w ramach projektu „Armia dronów” uderzyły w 132 jednostki rosyjskiego sprzętu, w tym w szczególności w 8 czołgów.

Jak podał Ukrinform, w Telegramie poinformował o tym wicepremier ds. innowacji, rozwoju edukacji, nauki i technologii — minister transformacji cyfrowej Mychajło Fedorow.

„Minus 132 jednostki rosyjskiego sprzętu – wyniki „Armii Dronów” – głosi komunikat.

Według Fedorowa w ciągu ostatniego tygodnia kompanie dronów zdołały trafić 8 czołgów, 30 bojowych wozów opancerzonych, 32 działa, 4 działa samobieżne i 46 jednostek pojazdów specjalnych.

Ponadto nasze wojsko uderzyło w 55 stanowisk najeźdźców i 32 rosyjskich bojowników.

Jak informowaliśmy, „Armia dronów” to projekt rozpoczęty przez Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy i Ministerstwo Transformacji Cyfrowej. To kompleksowy program, który przewiduje systematyczny zakup dronów, ich naprawę, a także szkolenia dla odpowiednich specjalistów.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-