Sytuacja na froncie - W ciągu ostatnich 24 godzin były 73 starcia bojowe, Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy dokonały 12 ataków na wroga

Sytuacja na froncie - W ciągu ostatnich 24 godzin były 73 starcia bojowe, Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy dokonały 12 ataków na wroga

Ukrinform
W ciągu minionego dnia na froncie doszło do 73 starć bojowych. Lotnictwo Sił Obronnych przeprowadziło 12 uderzeń na obszary koncentracji personelu, uzbrojenia i sprzętu wojskowego przeciwnika, w tym systemów obrony powietrznej.

Jak podaje Ukrinform, wynika to z podsumowania Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, które zamieszczono na jego stronie na Facebooku.

Jednocześnie wyjaśnia się, że łącznie wróg przeprowadził 8 ataków z rakiet i 68 nalotów, przeprowadził 87 ataków z systemów rakietowych na pozycje Sił Zbrojnych i obszary zaludnione.

„Niestety w wyniku rosyjskich ataków terrorystycznych są ofiary wśród ludności cywilnej. Zniszczono i uszkodzono prywatne budynki mieszkalne oraz inną infrastrukturę cywilną” – podkreślił Sztab Generalny.

Rosyjscy okupanci przeprowadzili wczoraj nalot na Ukrainę, używając 2 rakiet kierowanych Ch-59 i 22 UAV typu Shahed-136/131. Siły i środki obrony powietrznej Ukrainy zniszczyły 14 dronów wroga i 1 rakietę kierowaną Ch-59. Również na początku bieżącego dnia rosyjscy okupanci ponownie przeprowadzili atak powietrzny na Ukrainę przy użyciu UAV „Shahed-136/131”. Trwa wyjaśnianie skutków ataku.

Naloty dotknęły następujące miejscowości: Petropawliwka, Iwaniwka, Piszczane w obwodzie charkowskim; Nowojehoriwka i Leśnictwo Serebriańskie obwodu ługańskiego, Spirne, Wyimka Kliszczijewka, Awdijiwka, Nowomychajliwka, Andrijwka, Czasiw Jar, Ołeksandropil, Urożajne, Staromajorskie obwodu donieckiego i Nowodariwka i Kamianske - obwód zaporoski.

Ponad 100 miejscowości w obwodach czernihowskim, sumskim, charkowskim, ługańskim, donieckim, zaporoskim i chersońskim znalazło się pod ostrzałem artyleryjskim.

Na kierunkach wołyńskim i poliskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Piwnicz”sytuacja operacyjna nie uległa istotnej zmianie.

Na kierunku siwierskim i słobożańskim wróg utrzymuje obecność wojskową na terenach przygranicznych, prowadzi aktywne działania dywersyjne, aby zapobiec przerzuceniu się naszych wojsk na zagrażające kierunki oraz zwiększa zagęszczenie zapór minowo-wybuchowych wzdłuż granicy państwowej w obwodzie biełgorodzkim.

Na kierunku kupiańskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Chortyca” ukraińscy obrońcy odparli 10 ataków wroga w rejonie Synkiwki i Petropawliwki obwodu charkowskiego.

Na kierunku kupiańskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Chortyca” ukraińscy obrońcy odparli 10 ataków wroga w rejonie Synkiwki i Petropawliwki obwodu charkowskiego.

Na kierunku łymańskim nasi obrońcy odparli 11 ataki wroga w rejonie leśnictwa serebriańskiego, Biełohoriwki obwodu ługańskiego i Terni obwodu donieckiego.

Na kierunku bachmuckim nasi żołnierze odparli 11 ataków wroga w pobliżu Bohdaniwki, Andrijwki i Kliszczijewki w obwodzie donieckim. Siły obronne Ukrainy kontynuują działania szturmowe na południe od Bachmuta w obwodzie donieckim, zadając wrogowi straty w sile roboczej i sprzęcie oraz okopując się na osiągniętych granicach.

Na kierunku awdijewskim - na obszarze odpowiedzialności grupy „Tawria” ukraińscy obrońcy w dalszym ciągu powstrzymują wroga, który nie przestaje próbować otoczyć Awdijiwki. Nasi żołnierze mocno utrzymują obronę, zadając wrogowi znaczne straty. Siły obronne skutecznie odparły 18 ataków wroga w rejonach miejscowości: Nowobachmutiwka, Stepowe, Awdijiwka, Siewierna obwodu donieckiego.

Na kierunku maryjskim siły obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w okolicy miejscowości: Marinka i Nowomychajliwka obwodu donieckiego, gdzie Siły Obronne odparły 18 ataków.

Na kierunku szachtarskim - wróg nie przeprowadził działań ofensywnych (szturmowych)

Na kierunku zaporoskim Wojska Obronne odparły ataki nieprzyjaciela, który próbował odbudować utracone pozycje na terenach na południe od Robotyne w obwodzie zaporoskim.

Na kierunku melitopolskim - Siły Obronne Ukrainy w dalej powodują straty w sile roboczej i sprzęcie wojsk okupacyjnych, wyczerpując wroga na całej linii frontu.

Na kierunku chersońskim - na obszarze odpowiedzialności grupy „Odessa” Siły Obronne w dalszym ciągu utrzymują zajęte pozycje na lewym brzegu Dniepru, prowadzą walkę, niszczą magazyny i zadają skuteczne uszkodzenia na tyłach wroga.

W ciągu ostatniej doby Siły Powietrzne Sił Obronnych przeprowadziły 10 uderzeń na obszary koncentracji personelu, uzbrojenia i sprzętu wojskowego, 2 - na systemy rakietowe wroga.

Jednostki sił rakietowych zadały uszkodzenia w 3 obszarach koncentracji personelu, broni i sprzętu wojskowego, 2 w przeciwlotniczych systemach rakietowych i 7 w artylerii wroga.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-