Siły Powietrzne donoszą o zestrzeleniu dziewięciu wrogich dronów i rakiety Iskander

Siły Powietrzne donoszą o zestrzeleniu dziewięciu wrogich dronów i rakiety Iskander

Ukrinform
W nocy 21 listopada obrona powietrzna Ukrainy zniszczyła 9 wrogich dronów Shahed-131/136 i jeden pocisk manewrujący Iskander-K.

Jak podaje Ukrinform, Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy poinformowały o tym w Telegramie.

W nocy 21 listopada Rosjanie zaatakowali Ukrainę z kierunku południowo-wschodniego (Prymorsko-Achtarsk Federacji Rosyjskiej) za pomocą 10 UAV typu Shahed.

Nieprzyjaciel wystrzelił także cztery przeciwlotnicze rakiety kierowane S-300 w kierunku Doniecka i jedną lądową rakietę manewrującą „Iskander-K” z rejonu Dżankoi (czasowo okupowany Krym).

W wyniku działań bojowych siły i środki Sił Powietrznych zniszczyły 9 wrogich dronów Shahed-131/136 i jeden pocisk rakietowy „Iskander-K”.

W działania zaangażowane były jednostki mobilnych grup ogniowych, samoloty myśliwskie i jednostki rakiet przeciwlotniczych.

Jak podaje Ukrinform, w nocy 21 listopada w obwodzie chmielnickim działała obrona powietrzna.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-