Pentagon ogłosił, co zawiera nowy pakiet obronny dla Ukrainy

Pentagon ogłosił, co zawiera nowy pakiet obronny dla Ukrainy

Ukrinform
Nowy pakiet pomocy obronnej USA dla Ukrainy obejmuje dodatkowy system HIMARS, rakiety przeciwlotnicze i systemy przeciwpancerne, a także pociski artyleryjskie różnych kalibrów, naboje do broni strzeleckiej i inny sprzęt.

Poinformował o tym w poniedziałek Pentagon – podaje Ukrinform.

„Pakiet obejmuje dodatkowy sprzęt do obrony powietrznej, amunicję artyleryjską, broń przeciwpancerną i inny sprzęt, który ma pomóc Ukrainie w obronie jej suwerennego terytorium i walce o wolność od rosyjskiej wojny agresywnej” – czytamy w oświadczeniu.

Należy zauważyć, że tym razem Stany Zjednoczone dostarczą broń o wartości około 100 milionów dolarów. Na liście pomocy wojskowej znalazły się: rakiety przeciwlotnicze Stinger; jeden system HIMARS i dodatkowa amunicja; pociski artyleryjskie kalibru 155 mm i 105 mm; pociski przeciwpancerne TOW, Javelin i AT-4.

Ponadto USA dostarczą Ukrainie ponad 3 miliony sztuk amunicji; sprzęt specjalistyczny do usuwania min; umundurowanie zimowe; części zamienne i inny sprzęt.

„Stany Zjednoczone pozostają zaangażowane we współpracę z koalicją, którą Stany Zjednoczone zbudowały wraz z około 50 sojusznikami i partnerami, która zapewnia Ukrainie zdolności potrzebne do obrony już teraz i powstrzymania rosyjskiej agresji w przyszłości” – podkreślił Pentagon.

Jak podawał Ukrinform, w poniedziałek prezydent Ukrainy ogłosił nowy pakiet pomocy obronnej ze Stanów Zjednoczonych po spotkaniu z ministrem obrony USA Lloydem Austinem i naczelnym dowódcą Połączonych Sił NATO w Europie Christopherem Cavoli.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-