Obrona powietrzna zniszczyła w nocy 9 z 10 dronów kamikadze wroga

Obrona powietrzna zniszczyła w nocy 9 z 10 dronów kamikadze wroga

Ukrinform
W nocy 17 listopada nieprzyjaciel zaatakował Ukrainę dziesięcioma UAV typu „Shahed” z kierunku primorsko - achtarskiego – Rosja. Dziewięć z nich zostało zniszczonych przez obronę powietrzną.

Jak podaje Ukrinform, Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy poinformowały o tym w Telegramie.

Według raportu w odparciu ataku powietrznego brały udział myśliwce, jednostki rakiet przeciwlotniczych i mobilne grupy ogniowe.

W wyniku działań bojowych zniszczono dziewięć dronów szturmowych wroga w obwodach mikołajowskim, odeskim, żytomierskim i chmielnickim.

Ponadto wróg użył w Doniecku kilku przeciwlotniczych rakiet kierowanych S-300. Żadnych strat wcześniej.

Jak podawał Ukrinform, w nocy 17 listopada, podczas ogłoszonego  alarmu, w obwodzie chmielnickim działała obrona przeciwlotnicza.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-