Rosjanie próbują przejąć inicjatywę na polu bitwy na Ukrainie – ISW

Rosjanie próbują przejąć inicjatywę na polu bitwy na Ukrainie – ISW

Ukrinform
Rosyjskie siły okupacyjne prowadzą na Ukrainie kilka jednoczesnych działań ofensywnych, próbując odzyskać inicjatywę na polu bitwy.

Jak podaje Ukrinform, wynika to z analizy waszyngtońskiego ośrodka analitycznego „Instytut Studiów Wojennych”.

„Siły rosyjskie prawdopodobnie próbują przejąć inicjatywę na polu bitwy na Ukrainie, prowadząc kilka jednoczesnych operacji ofensywnych na wschodzie Ukrainy. Jednak nadal nie jest jasne, czy uda im się w pełni odzyskać inicjatywę, ponieważ siły ukraińskie w dalszym ciągu wywierają presję na kilku ważnych obszarach frontu” – czytamy w artykule.

Należy zauważyć, że według kilku ukraińskich urzędników sytuacja na froncie pozostaje trudna, ale Ukraina ogólnie kontroluje pole bitwy. „Prawdopodobnie siłom rosyjskim będzie trudno w pełni przejąć inicjatywę na polu bitwy, siły ukraińskie będą kontynuować działania ofensywne i osiągać zdobycze taktyczne na froncie, zwłaszcza na zachodzie obwodu zaporoskiego i na lewym brzegu obwodu chersońskiego” – podkreśla raport.

Analitycy ISW twierdzą, że rosyjskie dowództwo wojskowe będzie prawdopodobnie musiało wybrać pomiędzy przesunięciem swoich jednostek w celu wzmocnienia własnej ofensywy w określonych kierunkach a wzmocnieniem istniejących pozycji w celu powstrzymania natarcia ukraińskich sił zbrojnych. „Te wybory uniemożliwią Rosji pełne przejęcie inicjatywy w nadchodzących tygodniach” – konkluduje dokument.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-