Rosjanie przeprowadzili atak rakietowy na Selidowo – jedna osoba nie żyje, dwie zostały ranne

Rosjanie przeprowadzili atak rakietowy na Selidowo – jedna osoba nie żyje, dwie zostały ranne

zdjęcie
Ukrinform
W nocy 15 listopada wojska rosyjskie przeprowadziły atak rakietowy na Selidowo w powiecie pokrowskim w obwodzie donieckim.

Jak podaje Ukrinform, w Telegramie poinformował o tym minister spraw wewnętrznych Ihor Kłymenko.

„Dzisiaj w nocy wróg przeprowadził atak rakietowy na miasto Selidowe, powiat pokrowski, obwód doniecki. W rezultacie zniszczona została klatka czteropiętrowego budynku mieszkalnego” – powiedział.

Kłymenko zauważył, że na miejscu ostrzału ratownicy wraz z policjantami uratowali rannego mężczyznę i kobietę, którzy zostali zabrani do placówki medycznej.

Według niego ratownicy pomogli także trzem osobom, w tym dziecku, wydostać się ze zniszczonego mieszkania na 4 piętrze.

„Niestety, pod gruzami odnaleziono ciało martwej kobiety. Prawdopodobnie pod gruzami pozostaje co najmniej jedna osoba. Trwają działania ratownicze i poszukiwawcze” – podsumował.

Przypomnijmy, że w ciągu ostatniego dnia na froncie odbyło się ponad 60 starć bojowych. W sumie wróg przeprowadził 8 ataków rakietowych i 59 ataków powietrznych, przeprowadził 49 ataków z systemów rakietowych po pozycjach naszych żołnierzy i terenach zamieszkałych.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-