Ukraińska armia ostrzelała dwa rosyjskie okręty desantowe na Krymie – GUR

Ukraińska armia ostrzelała dwa rosyjskie okręty desantowe na Krymie – GUR

wideo
Ukrinform
W nocy z 9 na 10 listopada ukraińska armia ostrzelała dwa rosyjskie  statki desantowe na tymczasowo okupowanym Krymie.

Odpowiednie informacje przekazane Ukrinformowi potwierdził Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy.

Odnotowano, że we wsi Czornomorskie doszło do uderzenia w dwa rosyjskie okręty desantowe.

Jak później na Facebooku poinformował główny wydział wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy, chodzi o okręty projektu 11770 (klasy „Serna”).

Okręty przewoziły żołnierzy i załadowane pojazdy opancerzone, w tym BTR-82.

Jak zauważył wywiad, Rosja aktywnie wykorzystywała małe okręty desantowe klasy „Serna” podczas tymczasowego zajęcia wyspy Żmijny do transportu sprzętu wojskowego i desantu.

Ponadto Rosjanie umieścili na pokładach systemy rakiet przeciwlotniczych TOR-M2 w celu mobilnej osłony swojej grupy na wyspie i na Morzu Czarnym.

Mały okręt klasy „Serna” ma dużą prędkość, może pomieścić do 45 ton ładunku i 92 uzbrojonych członków personelu desantowego.

Najeźdźcy używają tych okrętów do desantowania małych grup piechoty morskiej lub do ewakuacji.

W warunkach faktycznego braku u Rosjan morskiego sprzętu przeciwlotniczego po szeregu atakach Sił Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy, tego typu statki z systemami obrony powietrznej na pokładzie służyły okupantowi jako osłona dla okrętów Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej – podkreślił GUR.

Jak podano, w nocy z 9 na 10 listopada na tymczasowo okupowanym Krymie doszło do eksplozji. Miejscowi mieszkańcy zgłosili „przyloty” do wsi Czornomorskie.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-