Załużny rozmawiał o ochronie infrastruktury krytycznej Ukrainy z partnerami ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii

Załużny rozmawiał o ochronie infrastruktury krytycznej Ukrainy z partnerami ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii

wideo
Ukrinform
Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Walerij Załużny spotkał się z Naczelnym Dowódcą Połączonych Sił NATO w Europie gen. Christopherem Kavoli oraz Szefem Sztabu Obrony Wielkiej Brytanii admirałem Anthonym Radakinem.

Załużny poinformował o tym w Telegramie – podaje Ukrinform.

W trakcie negocjacji strony omówiły w szczególności pilne potrzeby Sił Zbrojnych w zakresie amunicji, dronów i sprzętu wojskowego. Rozważano między innymi kluczowe kwestie wzmocnienia obrony powietrznej Ukrainy i osłony obiektów infrastruktury krytycznej w okresie jesienno-zimowym.

Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych szczegółowo poinformował partnerów o sytuacji na polu walki.

Koledzy omawiali działania ofensywne i defensywne Sił Zbrojnych Ukrainy, sytuację na najtrudniejszych kierunkach, a także działania i prawdopodobne plany wroga.

„Jesteśmy wdzięczni naszym sojusznikom za ich niezachwiane wsparcie i pomoc. Razem jesteśmy silniejsi i razem zwyciężymy” – podkreślił Załużny.

Jak podawał Ukrinform, Sztab Generalny Sił Zbrojnych zapowiedział już wcześniej transfer z Wielkiej Brytanii systemów przeciwlotniczych i sprzętu do rozminowywania.

Dowiedziano się także o nowym pakiecie pomocy wojskowej Stanów Zjednoczonych za 150 mln dolarów, który obejmuje m.in. sprzęt obrony przeciwlotniczej.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-