Załużny rozmawiał o ochronie infrastruktury krytycznej Ukrainy z partnerami ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii

Załużny rozmawiał o ochronie infrastruktury krytycznej Ukrainy z partnerami ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii

wideo
Ukrinform
Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Walerij Załużny spotkał się z Naczelnym Dowódcą Połączonych Sił NATO w Europie gen. Christopherem Kavoli oraz Szefem Sztabu Obrony Wielkiej Brytanii admirałem Anthonym Radakinem.

Załużny poinformował o tym w Telegramie – podaje Ukrinform.

W trakcie negocjacji strony omówiły w szczególności pilne potrzeby Sił Zbrojnych w zakresie amunicji, dronów i sprzętu wojskowego. Rozważano między innymi kluczowe kwestie wzmocnienia obrony powietrznej Ukrainy i osłony obiektów infrastruktury krytycznej w okresie jesienno-zimowym.

Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych szczegółowo poinformował partnerów o sytuacji na polu walki.

Koledzy omawiali działania ofensywne i defensywne Sił Zbrojnych Ukrainy, sytuację na najtrudniejszych kierunkach, a także działania i prawdopodobne plany wroga.

„Jesteśmy wdzięczni naszym sojusznikom za ich niezachwiane wsparcie i pomoc. Razem jesteśmy silniejsi i razem zwyciężymy” – podkreślił Załużny.

Jak podawał Ukrinform, Sztab Generalny Sił Zbrojnych zapowiedział już wcześniej transfer z Wielkiej Brytanii systemów przeciwlotniczych i sprzętu do rozminowywania.

Dowiedziano się także o nowym pakiecie pomocy wojskowej Stanów Zjednoczonych za 150 mln dolarów, który obejmuje m.in. sprzęt obrony przeciwlotniczej.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-