Sytuacja na froncie - Siły obronne kontynuują atak na południe od Bachmutu

Sytuacja na froncie - Siły obronne kontynuują atak na południe od Bachmutu

Ukrinform
Siły obronne kontynuują szturm na południe od Bachmutu w obwodzie donieckim, zadając wrogowi straty w sile roboczej i sprzęcie oraz okopując się na osiągniętych granicach.

Jak podaje Ukrinform, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował o tym na Facebooku , publikując informacje operacyjne o godzinie 06:00.

Na kierunku bachmuckim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Chortyca” - Siły Obronne skutecznie odparły ataki wroga w rejonie na zachód od Zajcewa w obwodzie donieckim. Wróg próbował odzyskać utraconą pozycję w rejonie na północny wschód i na wschód od Andrijwki w obwodzie donieckim, bez powodzenia.

Na kierunkach wołyńskim i poliskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Piwnicz”sytuacja operacyjna nie uległa istotnej zmianie.

Na kierunku siwierskim i słobożańskim wróg w dalszym ciągu przetrzymuje grupy wojsk osłaniające granicę państwową, prowadzi na terenach przygranicznych aktywne działania dywersyjne, aby zapobiec przerzuceniu się naszych wojsk na zagrażające kierunki, zwiększa zagęszczenie zapór minowych i wybuchowych wzdłuż granicy państwowej w obwodzie biełgorodzkim.

Na kierunku marińskim - na obszarze odpowiedzialności grupy „Tawria” - wróg przeprowadził nieudane akcje ofensywne. Tutaj w ciągu ostatniego dnia wróg podjął 13 nieudanych prób wyparcia naszych jednostek z pozycji.

Na kierunku awdijewskim i szachtarskim - Siły Obronne utrzymują obronę na okupowanych granicach, wykazują inicjatywę i odzyskują nasze ziemie.

Na kierunku melitopolskim - Siły Obronne kontynuują ofensywę, powodując znaczne straty w sile roboczej i sprzęcie wojsk okupacyjnych oraz zmuszając wroga do wycofania się z zajętych pozycji. Nasi obrońcy odparli ataki wroga w rejonie Robotyne obwodu zaporoskiego. Okupanci ponoszą znaczne straty zarówno w sile roboczej, jak i sprzęcie.

Na kierunku chersońskim - na obszarze odpowiedzialności grupy „Odessa” Siły Obronne w dalszym ciągu prowadzą walkę, niszczą magazyny i zadają skuteczne uszkodzenia na tyłach wroga.

Rosyjscy okupanci w dalszym ciągu ignorują międzynarodowe prawo humanitarne, ostrzeliwując nie tylko pozycje wojsk ukraińskich, ale także infrastrukturę cywilną obszarów zaludnionych, terroryzując ludność cywilną. Tak, wczoraj Federacja Rosyjska przeprowadziła kolejny nalot na Ukrainę przy użyciu bezzałogowców typu „Shahed-136/131”. W wyniku działań bojowych 17 „szahidów” zostało zniszczonych przez obronę powietrzną na trasie tropienia w obwodach sumskim, połtawskim, kirowogradzkim i dniepropietrowskim. Niestety w wyniku trafień uszkodzona została rafineria ropy naftowej w obwodzie połtawskim. Budynki mieszkalne i inna infrastruktura cywilna zostały zniszczone i uszkodzone.

Od początku bieżącego dnia rosyjscy okupanci przeprowadzili zmasowany atak rakietowy na infrastrukturę cywilną szeregu regionów naszego państwa. Obecnie wyjaśniane są informacje dotyczące konsekwencji tego ataku terrorystycznego.

W ciągu minionej doby lotnictwo Sił Obronnych dokonało 10 ataków na obszary koncentracji personelu, uzbrojenia i sprzętu wojskowego oraz 5 na przeciwlotnicze systemy rakietowe wroga.

Jednostki sił rakietowych uderzyły w 1 obszar koncentracji personelu, broni i sprzętu wojskowego, 11 dział artylerii, kompleks rakiet przeciwlotniczych Strela-10 i stację EW wroga.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-