Obrona powietrzna zniszczyła w nocy 18 Szahedów i wszystkie 17 rakiet manewrujących

Obrona powietrzna zniszczyła w nocy 18 Szahedów i wszystkie 17 rakiet manewrujących

Ukrinform
W nocy na poniedziałek 18 września obrona powietrzna zniszczyła 18 z 24 rosyjskich dronów szturmowych typu Szahed-136/131 i wszystkie z 17 wystrzelonych rosyjskich rakiet typu X-101/X-555/X-55.

Jak podaje Ukrinform, Siły Powietrzne Ukrainy poinformowały o tym w Telegramie.

„Szahedy” leciał z dwóch kierunków: Primorsko-Achtarska – Federacja Rosyjska i Przylądka Czauda – TOT Krym. W kierunku obwodów mikołajowskiego i odeskiego zarejestrowano łącznie 24 bezzałogowe szturmowe statki powietrzne.

18 dronów szturmowych zostało zniszczonych przez obronę powietrzną na trasie przelotu.

Najeźdźcy wystrzelili rakiety manewrujące z bombowców strategicznych Tu-95 MS z obwodu wołgogradzkiego.

W działania zaangażowane było osiem samolotów, odnotowano wystrzelenie 17 rakiet manewrujących X-101/X-555/X-55.

„Wszystkie 17 zostało zniszczonych przez siły i środki Sił Powietrznych w obwodach dniepropietrowskim, połtawskim i chmielnickim” – podkreśliły siły powietrzne.

Jak podawał Ukrinform, Siły Obrony Powietrznej zestrzeliły rano nad obwodem dniepropietrowskim dwie rakiety manewrujące wystrzelone przez wojsko rosyjskie.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-