Ukraina do końca roku zwiększy produkcję dronów ponad 120 razy – Fiodorow

Ukraina do końca roku zwiększy produkcję dronów ponad 120 razy – Fiodorow

Ukrinform
Ukraina do końca roku zwiększy produkcję dronów dla wojska ponad 120-krotnie.

Wicepremier ds. innowacji, rozwoju edukacji, nauki i technologii – Minister Transformacji Cyfrowej Mychajło Fiodorow powiedział to podczas konferencji dla pracowników mediów „Redkolegia. Summit” – podaje korespondent Ukrinformu.

„Jeśli spojrzymy na koniec grudnia, realistycznie zwiększymy produkcję 120–140 razy” – powiedział Fiodorow.

Według niego bezzałogowe statki powietrzne są montowane i będą montowane przez krajowe firmy, ale komponenty do nich są importowane.

„Zadanie polega na dostarczeniu wystarczającej ilości dronów uderzeniowych. No wiadomo, jak Starlink. Proszę popatrzeć, nie ma teraz żadnych problemów ze Starlink? Oczywiście komuś ich brakuje, ale nie ma czegoś takiego jak w przypadku dronów, gdzie wyraźnie ich brakuje. Wszyscy kupujemy drony” – podkreślił urzędnik państwowy.

Przypomniał, że jest zaangażowany w projekt „Armia Dronów”, ale gdy zobaczy, że ktoś zbiera środki na drony dla wojska, tam też przekaże środki. „Dlatego warto to zadanie zrobić, żeby o nim nie myśleć, żeby wystarczyło. To dobry sygnał, gdy nie ma opłat. Oznacza to, że państwo pokrywa te potrzeby” – powiedział Fiodorow.

Jednocześnie szef Ministerstwa Cyfryzacji podkreślił, że jest poważny problem – jest to Rosyjski Elektroniczny System Bezpieczeństwa, dlatego nasi eksperci pracują nad technologiami, które pomogą je pokonać. Dodał, że zwiększanie produkcji UAV bez środków zaradczych EW nie przyniesie rezultatów.

Jak podano, w lipcu do obsługi bezzałogowych statków powietrznych przeszkolono 3 tys. żołnierzy. Łącznie w rozpoczętym w czerwcu drugim etapie szkolenia planuje się przeszkolić 10 tys. operatorów. W pierwszym etapie przeszkolono 10 000 zawodowych operatorów B.

Według stanu na 11 września jednostki uderzeniowe projektu „Armia dronów” zniszczyły i uszkodziły w ciągu tygodnia 201 jednostek sprzętu wroga.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-