Siły obronne zniszczyły w nocy 12 celów powietrznych, w obwodzie odeskim doszło do zniszczeń

Siły obronne zniszczyły w nocy 12 celów powietrznych, w obwodzie odeskim doszło do zniszczeń

Ukrinform
W nocy 17 września w niebie nad Ukrainą Siły Obronne zniszczyły 12 celów powietrznych wroga i zarejestrowano trafienie rosyjskich rakiet w teren przedsiębiorstwa cywilnego w obwodzie odeskim.

Jak podaje Ukrinform, Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy poinformowały o tym w Telegramie.

Należy zauważyć, że łącznie zarejestrowano 16 środków ataku powietrznego.

Tym samym rosyjscy okupanci wystrzelili z kierunku południowo-wschodniego i południowego sześć bezzałogowych statków powietrznych typu Szahed-136/131 (Primorsko-Achtarsk, Czauda).

Dziesięć rakiet powietrznych typu X-101/X-555/X-55 zostało wystrzelonych przez wroga z dziewięciu samolotów strategicznych Tu-95 ms z rejonu Engelsa (obwód saratowski Federacji Rosyjskiej).

Głównym kierunkiem ataku było południe obwodu odeskiego. Obrona przeciwlotnicza działała na trasie śledzenia rakiet i dronów.

W odparcie ataku powietrznego zaangażowane były myśliwce, jednostki rakiet przeciwlotniczych, mobilne grupy ogniowe i inne środki obronne.

W wyniku wspólnych działań bojowych Sił Powietrznych i obrony powietrznej innych jednostek Sił Obronnych Ukrainy sześć dronów szturmowych typu Szahed-136/131 i taka sama liczba rakiet manewrujących X-101/X-555/X-55 zostało zniszczonych.

Wrogie rakiety trafiły w teren przedsiębiorstwa rolniczego w obwodzie odeskim. Na miejscu pracuje Państwowa Służba Ratunkowa. Konsekwencje zostaną ogłoszone przez lokalne władze wojskowe.

Jak podawał Ukrinform, 17 września około godziny 05:00 w przestrzeni powietrznej Ukrainy wykryto grupę rosyjskich rakiet poruszających się w kierunku południowo-zachodnim.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-