Sytuacja na froncie - Sztab Generalny potwierdza zwolnienie Andriiwki przez Siły Obronne

Sytuacja na froncie - Sztab Generalny potwierdza zwolnienie Andriiwki przez Siły Obronne

Ukrinform
Podczas szturmu siły obronne zwolniły Andrijwkę w obwodzie donieckim, zadając wrogowi znaczne straty w sile roboczej i sprzęcie oraz umocniły się na osiągniętych granicach.

Jak podaje Ukrinform, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował o tym na swoim Facebooku.

Na kierunku kupiańskim i bachmuckim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Chortyca” - wróg nie przestaje próbować przebić się przez obronę Sił Zbrojnych Ukrainy w rejonie Bohdaniwki. Z kolei Siły Obronne odniosły częściowy sukces w działaniach ofensywnych w rejonie Kliszczijewki. Podczas szturmu zajęły Andrijwkę w obwodzie donieckim, powodując znaczne straty w sile roboczej i sprzęcie oraz umocniły się na osiągniętych granicach ” – czytamy w komunikacie.

W ciągu minionego dnia doszło do 25 starć bojowych. Wróg przeprowadził 2 ataki rakietowe i 59 ataków powietrznych, przeprowadził 56 ataków z systemów rakietowych zarówno na pozycje naszych żołnierzy, jak i na obiekty cywilne naszego państwa. Również wczoraj okupanci zaatakowali Ukrainę 22 dronami kamikadze typu „Shahed-136/131”, z czego 17 zostało zniszczonych przez ukraińską obronę przeciwlotniczą. Niestety w wyniku rosyjskich ataków terrorystycznych wśród ludności cywilnej są ofiary śmiertelne i ranni. Infrastruktura portowa, prywatne budynki mieszkalne i inna infrastruktura cywilna zostały zniszczone i uszkodzone.

Naloty dotknęły miejscowości: Strilecza, Pleteniwka, Stepowa Nowoseliwka, Kotlariwka w obwodzie charkowskim, Nadia, Nowojehoriwka - obwód ługański; Kliszczijewka, Krasnohoriwka, Wodjane, Preczystiwka, Nowomajorskie, Urożajne, Staromajorskie obwodu donieckiego; Mała Tokmaczka i Robotyne - obwód zaporoski.

Znalazło się pod ostrzałem artyleryjskim około 100 miejscowości w obwodach charkowskim, ługańskim, donieckim, zaporoskim i chersońskim.

Na kierunkach wołyńskim i poliskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Piwnicz”sytuacja operacyjna nie uległa istotnej zmianie.

Na kierunku siwierskim i słobożańskim wróg w dalszym ciągu przetrzymuje grupy wojsk osłaniające granicę państwową, prowadzi na terenach przygranicznych aktywne działania dywersyjne, aby zapobiec przemieszczaniu się naszych wojsk na zagrażające kierunki oraz zwiększa zagęszczenie zapór minowych i wybuchowych wzdłuż granica państwowa w obwodzie biełgorodzkim.

Na kierunku awdijewskim, marińskim, szachtarskim - na obszarze odpowiedzialności grupy „Tawria” - wróg przeprowadził nieudane akcje ofensywne miejscowości: Łastoczkine i Awdijwka obwodu donieckiego. Tam w ciągu ostatniego dnia nieprzyjaciel podjął około 10 nieudanych prób wyparcia naszych jednostek z zajętych pozycji. Ponadto wszystkie ataki wroga w rejonie Marinki obwodu donieckiego spowodowały znaczne straty dla okupantów, zarówno pod względem siły roboczej, jak i sprzętu.

Na kierunku Szachtarskim inicjatywę przejmują ukraińscy żołnierze, wywierając presję na wroga, przeprowadzając szturmy i odbierając nasze ziemie.

Na kierunku melitopolskim - Wojska Obronne kontynuują ofensywę, w rejonie miejscowości Werbowo obwodu zaporoskiego, wyrządzając siłom okupacyjnym znaczne straty w sile roboczej i sprzęcie.

Na kierunku chersońskim - na obszarze odpowiedzialności grupy „Odessa” Siły Obronne w dalszym ciągu prowadzą walkę, niszczą magazyny i zadają skuteczne uszkodzenia na tyłach wroga.

W ciągu ostatniej doby Siły Powietrzne Sił Obronnych przeprowadziły 10 uderzeń na obszary koncentracji personelu i sprzętu wojskowego przeciwnika.

1 stanowisko dowodzenia, 3 przeciwlotnicze systemy rakietowe, 5 jednostek artylerii i 1 skład amunicji wroga zostały trafione przez jednostki sił rakietowych i artylerii oraz systemy bezzałogowe.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-