W Kostiantyniwce jest już 31 rannych, a pod gruzami wciąż są ludzie

W Kostiantyniwce jest już 31 rannych, a pod gruzami wciąż są ludzie

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Liczba rannych w wyniku ataku wojsk rosyjskich na jeden z rynków Kostiantyniwki w obwodzie donieckim wzrosła do 31, a pod gruzami nadal znajdują się ludzie.

Poinformowała o tym w Telegramie Prokuratura Generalna – podaje Ukrinform.

Wszczęto postępowanie przygotowawcze w postępowaniu karnym w związku z naruszeniem praw i zwyczajów wojennych (część 2 art. 438 Kodeksu karnego Ukrainy).

Jak wynika ze śledztwa, w środę 6 września około godziny 14:00 rosyjscy najeźdźcy ostrzeliwali Kostyantyniwkę, celując w jeden z rynków w centrum miasta.

W wyniku uderzenia pocisków wroga w pawilonach handlowych wybuchł pożar.

„wg stanu na godzinę 16:00 w wyniku ataku okupantów zginęło 16 osób. Kolejnych 31 osób zostało rannych o różnym stopniu ciężkości i otrzymały one natychmiastową pomoc medyczną” – podała Prokuratura.

Według wstępnych danych w wyniku rosyjskiego ostrzału uszkodzonych zostało 20 sklepów, linie energetyczne, budynek administracyjny i piąte piętro budynku mieszkalnego, doszczętnie spłonęły samochody i osiem obiektów handlowych.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-