Prezydent spotkał się z brygadami bojowymi kierunku zaporoskiego

Prezydent spotkał się z brygadami bojowymi kierunku zaporoskiego

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z żołnierzami biorącymi udział w odpieraniu rosyjskiej agresji w ramach operacyjno-strategicznej grupy wojsk „Tawria” i wręczył im odznaczenia.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski opublikował odpowiednie wideo w Telegramie , podaje Ukrinform.

Spotkanie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego z brygadami bojowymi obwodu zaporoskiego/Fot.: Kancelaria Prezydenta

„Chcę wyrazić słowa wdzięczności za wspaniałą służbę, którą wykonaliście przez te wszystkie miesiące i, niestety, lata. Służbę, która w stu procentach doprowadzi do zwycięstwa Ukrainy, narodu ukraińskiego dla dobra przyszłości. Dziękuję. wszystkim i każdemu z Was, mimo wysokiego ryzyka życia, chrońcie nasze państwo, każdego z nas. Chciałbym, aby przed uroczystością wręczenia odznaczeń uczciliśmy minutą ciszy pamięć o naszych poległych towarzyszach, którzy oddali życie za suwerenność i niepodległość naszego państwa” – podkreślił Zełenski .

Wideo: Zełenski

Jednocześnie w poście do filmu napisano, że chodzi o kierunek zaporoski. Stanowiska dowodzenia brygad bojowych uczestniczących w odparciu rosyjskiej agresji w ramach operacyjno-strategicznej grupy żołnierzy „Tawria”.

„148. Samodzielna Brygada Artylerii, 82. Samodzielna Brygada Powietrznodesantowo-Szturmowa, 71. Samodzielna Brygada. Dziękuję za każdy krok na drodze do zwycięstwa Ukrainy!” – podkreślił Prezydent.

Jak podaje Ukrinform, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złożył wizytę brygadom bojowym broniącym Ukrainy w ramach grupy operacyjno-taktycznej „Donieck”.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-