Prezydent nagrodził żołnierzy grupy operacyjnej „Donieck”

Prezydent nagrodził żołnierzy grupy operacyjnej „Donieck”

zdjęcie
Ukrinform
Wołodymyr Zełenski odznaczył ukraiński personel wojskowy, który wyróżnił się w walkach o Ukrainę w ramach grupy operacyjno-taktycznej „Donieck”.

Poinformowała o tym służba prasowa Kancelarii Prezydenta Ukrainy, przekazuje Ukrinform.

Poinformowano, że podczas podróży roboczej do obwodu donieckiego prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wręczył odznaczenia państwowe ukraińskim obrońcom, którzy w ramach grupy operacyjno-taktycznej „Donieck” odpierają inwazję wroga.

„Potężni ludzie, którzy chronią nasze państwo. Drodzy panowie, oficerowie, żołnierze, wszyscy, którzy chronią życie Ukrainy ryzykując swoim. Chcę wam dzisiaj, podziękować, uścisnąć dłoń i podziękować rodzicom za to, co robicie, za to, kim jesteście” – powiedział podczas ceremonii wręczenia nagród głowa państwa ukraińskiego.

Prezydent nagrodził żołnierzy grupy operacyjnej „Donieck” / Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta Ukrainy

Należy zauważyć, że Zełenski odznaczył Orderem Złotej Gwiazdy i tytułem Bohatera Ukrainy dowódcę 36. Samodzielnej Brygady morskiej Dowództwa Korpusu Piechoty Morskiej Sił Zbrojnych Ukrainy Wiktora Sikozę.

Jednocześnie Prezydent Ukrainy nadał Ordery Bohdana Chmielnickiego I-III stopnia, Ordery Odwagi III stopnia i Ordery Księżnej Olgi III stopnia obrońcom, którzy wykazali się osobistą odwagą i działali bezinteresownie, chroniąc suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy.

Głowa państwa życzył także żołnierzom zdrowia i szybkiego zwycięstwa.

„Jestem dumny, że mamy w naszym kraju tak zwyczajnych, a jednocześnie bohaterskich ludzi. Dzięki Wam Ukraina na pewno tu zostanie. A to jest ważne dla wszystkich przyszłych pokoleń. Chwała Ukrainie!" – dodał Zełenski.

Jak podaje Ukrinform, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złożył wizytę brygadom bojowym broniącym Ukrainy w ramach grupy operacyjno-taktycznej „Donieck” .


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-