Prezydent nagrodził żołnierzy grupy operacyjnej „Donieck”

Prezydent nagrodził żołnierzy grupy operacyjnej „Donieck”

zdjęcie
Ukrinform
Wołodymyr Zełenski odznaczył ukraiński personel wojskowy, który wyróżnił się w walkach o Ukrainę w ramach grupy operacyjno-taktycznej „Donieck”.

Poinformowała o tym służba prasowa Kancelarii Prezydenta Ukrainy, przekazuje Ukrinform.

Poinformowano, że podczas podróży roboczej do obwodu donieckiego prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wręczył odznaczenia państwowe ukraińskim obrońcom, którzy w ramach grupy operacyjno-taktycznej „Donieck” odpierają inwazję wroga.

„Potężni ludzie, którzy chronią nasze państwo. Drodzy panowie, oficerowie, żołnierze, wszyscy, którzy chronią życie Ukrainy ryzykując swoim. Chcę wam dzisiaj, podziękować, uścisnąć dłoń i podziękować rodzicom za to, co robicie, za to, kim jesteście” – powiedział podczas ceremonii wręczenia nagród głowa państwa ukraińskiego.

Prezydent nagrodził żołnierzy grupy operacyjnej „Donieck” / Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta Ukrainy

Należy zauważyć, że Zełenski odznaczył Orderem Złotej Gwiazdy i tytułem Bohatera Ukrainy dowódcę 36. Samodzielnej Brygady morskiej Dowództwa Korpusu Piechoty Morskiej Sił Zbrojnych Ukrainy Wiktora Sikozę.

Jednocześnie Prezydent Ukrainy nadał Ordery Bohdana Chmielnickiego I-III stopnia, Ordery Odwagi III stopnia i Ordery Księżnej Olgi III stopnia obrońcom, którzy wykazali się osobistą odwagą i działali bezinteresownie, chroniąc suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy.

Głowa państwa życzył także żołnierzom zdrowia i szybkiego zwycięstwa.

„Jestem dumny, że mamy w naszym kraju tak zwyczajnych, a jednocześnie bohaterskich ludzi. Dzięki Wam Ukraina na pewno tu zostanie. A to jest ważne dla wszystkich przyszłych pokoleń. Chwała Ukrainie!" – dodał Zełenski.

Jak podaje Ukrinform, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złożył wizytę brygadom bojowym broniącym Ukrainy w ramach grupy operacyjno-taktycznej „Donieck” .


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-