Rosja uszkodziła obiekty cywilne w ośmiu regionach atakiem rakietowym - Szmyhal

Rosja uszkodziła obiekty cywilne w ośmiu regionach atakiem rakietowym - Szmyhal

zdjęcie
Ukrinform
Rosja uszkodziła obiekty cywilne w ośmiu regionach kolejnym atakiem rakietowym na Ukrainę.

Poinformował o tym premier Ukrainy Denys Szmyhal w Telegramie, informuje Ukrinform.

„Kolejny zmasowany rosyjski atak rakietowy na ukraińskie miasta. Uszkodzone obiekty cywilne w 8 regionach. Wśród nich: budynki mieszkalne, placówki oświatowe, szpital” – napisał Szmyhal.

Niestety, jak podkreślił szef rządu, są ranni i zabici. „Moje szczere kondolencje dla rodzin” – powiedział.

Na obiektach pracują strażacy i ratownicy. W sumie zaangażowanych było blisko 200 osób z Państwowego Pogotowia Ratunkowego.

„Jesteśmy wdzięczni siłom obrony powietrznej, które dziś wieczorem zestrzeliły większość rakiet i zapobiegły jeszcze większym ofiarom i zniszczeniom” – powiedział premier.

Szmyhal jest przekonany, że rosyjscy terroryści zostaną ukarani, a Rosja będzie musiała za wszystko zapłacić.

Jak informowaliśmy, w nocy 15 sierpnia na całej Ukrainie ogłoszono alarm powietrzny w związku z wystrzeleniem pocisków manewrujących z rejonu Morza Kaspijskiego.

W Dnieprze Rosjanie ostrzelali przedsiębiorstwo, wybuchł pożar, jedna osoba została ranna, są też informacje o „przylotach” do Łucka, obwodu lwowskiego i czerkaskiego.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-