Atak na Odessę: jedna ofiara śmiertelna, 22 rannych

Atak na Odessę: jedna ofiara śmiertelna, 22 rannych

zdjęcie, wideo
Ukrinform
W Odessie w wyniku kolejnego nocnego ostrzału wroga jedna osoba zginęła, a 22 zostały ranne, w tym czworo dzieci.

Jak donosi Ukrinform, Narodowa Policja Ukrainy poinformowała o tym w Telegramie.

„W nocy z 22 na 23 lipca wojska rosyjskie przeprowadziły kolejny masowy atak na terytorium Odessy i regionu. Na godzinę 4:00 ustalono, że w wyniku nieprzyjacielskiego ostrzału miasta Odessa zginęła 1 osoba, a 22 zostały ranne, w tym 4 dzieci” – czytamy w komunikacie.

Według policji obiekty infrastruktury cywilnej, wieżowce i prywatne budynki mieszkalne oraz samochody obywateli zostały uszkodzone i zniszczone w wyniku ataku rakietowego. Wiele domów ma zniszczone elewacje i dachy, wybite okna.

Uszkodzony został także jeden z budynków sakralnych w centrum Odessy, w którym wybuchł pożar.

Policjanci współpracują z przedstawicielami innych służb na miejscu zdarzenia.

Funkcjonariusze organów ścigania rejestrują skutki ataku wroga, zapewniają ochronę terytoriów i zniszczonych budynków, pilnują ładu i porządku, pomagają ratownikom w likwidacji skutków kolejnej zbrodni Federacji Rosyjskiej oraz udzielają niezbędnej pomocy poszkodowanym obywatelom - czytamy w raporcie.

Jak informował Ukrinform, zgodnie z dowództwem operacyjnym „Południe”, podczas ataku rakietowego w nocy 23 lipca przeciwnik uderzył w Odessę co najmniej pięcioma rodzajami rakiet manewrujących „Kalibrów”, „Onyxów”, X-22 i „Iskanderów-K”, a także użył pocisków balistycznych „Iskander-M”.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-