Atak na Odessę: jedna ofiara śmiertelna, 22 rannych

Atak na Odessę: jedna ofiara śmiertelna, 22 rannych

zdjęcie, wideo
Ukrinform
W Odessie w wyniku kolejnego nocnego ostrzału wroga jedna osoba zginęła, a 22 zostały ranne, w tym czworo dzieci.

Jak donosi Ukrinform, Narodowa Policja Ukrainy poinformowała o tym w Telegramie.

„W nocy z 22 na 23 lipca wojska rosyjskie przeprowadziły kolejny masowy atak na terytorium Odessy i regionu. Na godzinę 4:00 ustalono, że w wyniku nieprzyjacielskiego ostrzału miasta Odessa zginęła 1 osoba, a 22 zostały ranne, w tym 4 dzieci” – czytamy w komunikacie.

Według policji obiekty infrastruktury cywilnej, wieżowce i prywatne budynki mieszkalne oraz samochody obywateli zostały uszkodzone i zniszczone w wyniku ataku rakietowego. Wiele domów ma zniszczone elewacje i dachy, wybite okna.

Uszkodzony został także jeden z budynków sakralnych w centrum Odessy, w którym wybuchł pożar.

Policjanci współpracują z przedstawicielami innych służb na miejscu zdarzenia.

Funkcjonariusze organów ścigania rejestrują skutki ataku wroga, zapewniają ochronę terytoriów i zniszczonych budynków, pilnują ładu i porządku, pomagają ratownikom w likwidacji skutków kolejnej zbrodni Federacji Rosyjskiej oraz udzielają niezbędnej pomocy poszkodowanym obywatelom - czytamy w raporcie.

Jak informował Ukrinform, zgodnie z dowództwem operacyjnym „Południe”, podczas ataku rakietowego w nocy 23 lipca przeciwnik uderzył w Odessę co najmniej pięcioma rodzajami rakiet manewrujących „Kalibrów”, „Onyxów”, X-22 i „Iskanderów-K”, a także użył pocisków balistycznych „Iskander-M”.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-