Na Krymie – „przybycie” na poligon - zdetonowanie magazynu amunicji

Na Krymie – „przybycie” na poligon - zdetonowanie magazynu amunicji

wideo
Ukrinform
W rejonie kirowskim tymczasowo okupowanego Krymu, na poligonie Starokrymskim, zdetonowano skład amunicji w konsekwencji przybycia samolotu, a ruch wzdłuż autostrady Tavrida został zablokowany.

Poinformował o tym kanał Telegram "Krymski wiatr" , informuje Ukrinform.

„Na poligonie Starokrymskim w pobliżu wsi Krynyczki trafiono w amunicję, detonacja trwa” – czytamy w poście.

Zauważono, że wybuchy słychać nawet w rejonie Teodozji, lokalni mieszkańcy donoszą o głośnej kanonadzie.

Krymski gauleiter Sergiej Aksjonow poinformował w Telegramie, że trasa w Tavrida została zamknięta z powodu pożaru na poligonie.

Najeźdźcy zapowiedzieli również ewakuację mieszkańców czterech miejscowości w związku z detonacją składów amunicji.

„Ze strefy przylegającej do składowiska w rejonie kirowskim planowana jest tymczasowa ewakuacja mieszkańców czterech miejscowości – to ponad dwa tysiące osób” – napisał Aksjonow.

Jak poinformował Ukrinform, 17 lipca około czwartej nad ranem zawalił się fragment mostu Kerczeńskiego. Wcześniej doszło do eksplozji.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-