Zełenski poinformował o porozumieniu z Niemcami w sprawie dodatkowych instalacji Patriotów

Zełenski poinformował o porozumieniu z Niemcami w sprawie dodatkowych instalacji Patriotów

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski poinformował, że osiągnięto porozumienie z Niemcami w sprawie dostarczenia nam dodatkowych wyrzutni i rakiet Patriot.

Poinformował o tym w Telegramie po spotkaniu z kanclerzem Republiki Federalnej Niemiec Olafem Scholzem w Wilnie, informuje Ukrinform.

„Kontynuowałem rozmowę o gwarancjach bezpieczeństwa dla Ukrainy na drodze do NATO z kanclerzem Scholzem. Dziękuję za wsparcie! Jest porozumienie w sprawie dodatkowych wyrzutni Patriot i rakiet do nich z Niemiec. To bardzo ważne dla ochrony życia na Ukrainie przed rosyjskim terrorem!” - zauważył Zełenski.

Podziękował Niemcom za gotowość do trwałego, wieloletniego wspierania Ukrainy i obrony wolności.

„Długofalowe programy wsparcia są najlepszym sygnałem dla wszystkich na świecie, że nasza Europa pozostanie przestrzenią bezpieczeństwa i pokoju” – podkreślił prezydent.

Jak informowaliśmy, w dniach 11-12 lipca w Wilnie odbywa się szczyt NATO.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-