Atak rakietowy na Lwów - liczba osób zabitych wzrosła do czterech

Atak rakietowy na Lwów - liczba osób zabitych wzrosła do czterech

wideo
Ukrinform
Liczba osób zabitych w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na Lwów wzrosła do czterech.

Poinformowało o tym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Telegramie , informuje Ukrinform.

„W wyniku rosyjskiego ostrzału rakietowego uszkodzony został budynek mieszkalny. Zniszczone zostały piętra 3 i 4 w dwóch wejściach. Trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza. Wg stanu na godzinę 7:00 zginęły 4 osoby, 9 zostało rannych. Pracownicy Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych uratowali 7 osób, ewakuowali 64. Ratownicy kontynuują usuwanie gruzu" - czytamy w komunikacie.

Ponadto na miejscu pracują również psychologowie. Uruchomiono mobilne komisariaty policji, gdzie przyjmują zgłoszenia od ofiar i udzielają niezbędnej pomocy.

"Pojawiają się informacje, że pod gruzami wciąż znajdują się ludzie" - podkreślił resort.

Z kolei mer miasta Andrij Sadowy zauważył, że zniszczeniu uległo ponad pół setki mieszkań.

Przypomnijmy, że ostatniej nocy Rosja po raz kolejny zaatakowała Ukrainę pociskami Kalibr znad Morza Czarnego. W wyniku nocnego ataku rakietowego na Lwów miasto poinformowało, że uszkodzony został obiekt infrastruktury krytycznej oraz trafiony został budynek mieszkalny.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-