Rosyjska propaganda podrobiła okładkę francuskiego magazynu satyrycznego „Charlie Hebdo”.

Rosyjska propaganda podrobiła okładkę francuskiego magazynu satyrycznego „Charlie Hebdo”.

Fact-checking
Ukrinform
Kreml stara się ukryć reakcję świata na próbę wojskowego puczu w Rosji.

Kremlowskie środki masowego przekazu, kanały Z-telegram, Twitter i boty Tik Tok rozpowszechniają okładkę francuskiego magazynu satyrycznego „Charlie Hebdo”. Przedstawia ona karykaturę Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, który przyszedł do banku i zażądał przelania pieniędzy na Ukrainę w imieniu zmarłych pasażerów batyskafu Tytan.

To jest fejk. Takiej okładki nigdy nie opublikowało żadne francuskie wydawnictwo. Nie ma go na oficjalnej stronie magazynu, ani na stronach Charlie Hebdo w sieciach społecznościowych .

Fejkowa okładka podaje również, że kopia nosi numer 1614 i została rzekomo wydrukowana 23 czerwca 2023 r., podczas gdy oryginalna okładka z tym numerem została opublikowana pięć dni później, 28 czerwca 2023 r .

Przedstawia Jewgienija Prigożyna, szefa „Wagnera”, trzymającego w zębach głowę prezydenta Rosji Władimira Putina.

Z tego można wywnioskować, że głównym tematem wydania była próba wojskowego zamachu stanu w Rosji.

Ponadto w środy drukowane są nowe egzemplarze „Charlie Hebdo”. Poprzedni numer o numerze 1613 ukazał się 21 czerwca 2023 roku. Fałszywy numer jest datowany na piątek, 23 czerwca. Magazyn nie ukazuje się w piątki.

W nocy z 23 na 24 czerwca szef „Wagnera” Jewgienij Prigożyn podjął próbę wojskowego zamachu stanu przeciwko wojskowemu i politycznemu kierownictwu Rosji.

Powstańcom udało się zdobyć miasta Rostów i Woroneż i w ciągu jednego dnia dotrzeć na przedmieścia Moskwy .

Wcześniej rosyjska propaganda podrobiła okładkę francuskiego tygodnika Courrier International.

Andrij Olenin


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-