Siły obrony powietrznej zniszczyły w nocy cztery pociski manewrujące i dziesięć „Shahedów”

Siły obrony powietrznej zniszczyły w nocy cztery pociski manewrujące i dziesięć „Shahedów”

Ukrinform
W nocy 9 czerwca 2023 roku między godziną 22:00 a 04:00 rosyjscy najeźdźcy zaatakowali Ukrainę irańskimi dronami szturmowymi „Shahed-136/131” i powietrznymi pociskami manewrującymi Ch-101/Ch-55 obiekty wojskowe i obiekty infrastruktury krytycznej.

Jak donosi Ukrinform, Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy poinformowały o tym w Telegramie.

Drony „Shahed” wystrzelono z południa, pociski manewrujące - z regionu Morza Kaspijskiego, z czterech bombowców strategicznych Tu-95ms.

Podczas ataku wystrzelono do 16 szturmowych UAV i sześć powietrznych pocisków manewrujących.

Siły i środki obrony powietrznej Sił Powietrznych w rejonach odpowiedzialności Dowództw Powietrznych „Wschód”, „Zachód” i „Południe” we współpracy z obroną powietrzną innych komponentów Sił Obronnych Ukrainy zniszczyły 4 pociski manewrujące Ch-101/Ch-55, 10 dronów szturmowych „Shahed-136/131”, „Lancet” oraz cztery UAV poziomu operacyjno-taktycznego „Orlan-10”, „Supercam”.

Również około godziny 20:00 8 czerwca nieprzyjaciel zaatakował z Morza Czarnego jeden z obiektów cywilnych w obwodzie czerkaskim dwoma pociskami Kalibr.

Lotnictwo Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy przeprowadziło w przeszłości i obecnie do 20 nalotów na sprzęt obrony powietrznej, logistykę, sprzęt wojskowy i pozycje sił okupacyjnych.

Jak poinformowano, armia rosyjska tej nocy przeprowadziła atak rakietowy na Zwiagel w obwodzie żytomierskim, w wyniku którego jedna osoba zginęła, a kilka innych zostało rannych.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-