Nadejdzie czas, kiedy dzieci na Ukrainie będą chronione przed rosyjskim złem – Zełenski

Nadejdzie czas, kiedy dzieci na Ukrainie będą chronione przed rosyjskim złem – Zełenski

wideo
Ukrinform
Nadejdzie czas, kiedy dzieci na Ziemi, a zwłaszcza na Ukrainie, będą chronione przed takim złem jak to rosyjskie.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski stwierdził to w swoim tradycyjnym wieczornym przemówieniu.

Wideo: Kancelaria Prezydenta

Drodzy Ukraińcy i Ukrainki!

Zakończyła się już akcja ratunkowa w Pidhorodnie w obwodzie dniepropietrowskim, gdzie rosyjska rakieta zniszczyła domy.

25 osób zostało rannych, w tym pięcioro dzieci. Dawyd - 6 lat, jest w ciężkim stanie, chłopiec jest hospitalizowany. Denys - 11 lat, również jest w ciężkim stanie, przebywa w szpitalu. W ciężkim stanie jest również Ołeksandr, który ma 15 lat. Lisa - lat 17, jest leczona ambulatoryjnie. Kira ma 10 lat, jest ranna w wyniku wybuchu miny lądowej, leczona ambulatoryjnie. Oglądanie takich raportów boli.

Lisa, 2-letnia dziewczynka, została zabita przez ten rosyjski pocisk. Prawdopodobnie "Iskander". Moje kondolencje dla rodziny i przyjaciół...

Terror rosyjski zabrał życie setkom naszych dzieci, a od 24 lutego, podczas wojny na pełną skalę, wiadomo z całą pewnością o śmierci 485 dzieci. Jest to liczba, którą możemy oficjalnie potwierdzić, znając dane każdego dziecka.

Niestety, rzeczywista liczba jest wyższa. Za każdym razem, gdy wyzwalamy naszą ziemię od rosyjskich okupantów, poznajemy straszną prawdę o okupacji. O tym, ile osób, ile dzieci było pochowanych na okupowanym terytorium – w grobach tej wojny, tej agresji. A ile jeszcze jest pod ruinami w ukraińskich miastach i wsiach spalonych przez Rosję.

Do tej pory niestety nie mamy pełnych informacji o setkach tysięcy dzieci, które zostały deportowane do Rosji. Na dzień dzisiejszy dzięki różnym staraniom udało się wrócić z deportacji na Ukrainę 371 dzieci. Pomimo faktu, że wiemy na pewno o co najmniej 19 505 deportowanych ukraińskich dzieciach, a to tylko część wszystkich naszych małych Ukraińców, którzy są nadal z wrogiem. Które wszyscy musimy odzyskać.

Dziś w naszym kraju obchodzony jest dzień pamięci o dzieciach, które zginęły w wyniku rosyjskiej agresji. Od 14 r. Dzieci, które by żyły, gdyby banda zbirów na Kremlu, w Moskwie, nie czuły się przywódcami, którzy rzekomo mają prawo decydować o losach narodów.

Każdy z tych bandytów zostanie skazany. Nie mam co do tego wątpliwości. Nad osiągnięciem tego celu pracują wszystkie niezbędne instytucje prawne.

A dziś, w tym dniu pamięci, chcę podziękować wszystkim na świecie, którzy wspierają nasze wysiłki na rzecz sprawiedliwości. W imię ukarania wszystkich, którzy sprowadzili terror na naszą ziemię, wszystkich, którzy zabijają i deportują dzieci i dorosłych.

Jestem wdzięczny wszystkim na świecie, którzy pomagają w pracy Międzynarodowego Trybunału Karnego, jego zespołu w badaniu rosyjskich zbrodni na ukraińskiej ziemi. I kto pomaga nam zorganizować specjalny trybunał w sprawie zbrodni agresji Rosji na Ukrainę - w sprawie pierwotnej zbrodni, która zrodziła wszystkie inne straszne zbrodnie tej wojny.

Niech werdykty przeciwko rasistom, które kiedyś usłyszą na ławie oskarżonych - legalne i sprawiedliwe wyroki - będą świadectwem, że świat jeszcze będzie bronił życia, bronił cywilizacji. I że nadejdzie czas, kiedy dzieci na Ziemi – na Ukrainie i gdziekolwiek indziej – będą chronione przed takim złem, jak zło rosyjskie i przed taką agresją.

Dlatego tak ważne jest, aby siła sprawiedliwości, siła odpowiedzialności była potężnym przypomnieniem każdego życia, które zostało odebrane przez zło, przez Rosję.

A częścią tej odpowiedzialności – częścią obligatoryjną – są dziś sankcje. Światowe sankcje, które zmuszają Rosję do zapłacenia ceny za to, co robi. Sankcje, które powinny maksymalnie ograniczyć zdolność Rosji do terroryzowania.

Dziś odbyło się specjalne posiedzenie w sprawie sankcji. GUR, Służba Wywiadu Zagranicznego, Rząd, Kancelaria. Bardzo szczegółowo przeanalizowaliśmy, w jaki sposób Rosja obchodzi sankcje i kto jej w tym pomaga. Różne kraje, różne firmy, bez których Rosja nie byłaby w stanie wyprodukować środków terroru, w szczególności rakiet. Niestety państwu terrorystycznemu udaje się wykorzystywać światowe technologie poprzez sieć dostawców, udaje mu się ominąć międzynarodowe reżimy sankcji.

Widzimy każdą drogę obejścia obowiązujących sankcji, każdy kraj, którego terytorium lub jurysdykcja, których obywatele są wykorzystywani przez Rosję do utrwalania terroru. I wszystkie takie kierunki musimy zamknąć - razem z naszymi partnerami - aby nie było produktów wolnego świata w rosyjskich rakietach, w rosyjskiej broni. Zostaną podjęte niezbędne kroki.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają nam walczyć ze złem agresji!

Chwała wszystkim naszym żołnierzom! I dziękuję za bycie dzisiaj na pierwszej linii.

Chwała Ukrainie!


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-