Od początku roku Ukraina otrzymała od międzynarodowych partnerów 18,5 mld dolarów - Ministerstwo Finansów

Od początku roku Ukraina otrzymała od międzynarodowych partnerów 18,5 mld dolarów - Ministerstwo Finansów

Ukrinform
W 2023 roku Ukraina otrzymała już 18,5 mld USD wsparcia budżetowego.

Poinformował o tym minister finansów Serhij Marczenko podczas trzeciego posiedzenia Komitetu Międzyresortowej Platformy Koordynacyjnej Darczyńców Ukrainy, informuje służba prasowa ministerstwa.

„W 2023 roku Ukraina otrzymała już 18,5 mld USD wsparcia budżetowego, otrzymaliśmy też zapewnienia od partnerów o dalszym wsparciu. Pracujemy również nad mobilizacją zasobów na przyszły rok” – powiedział Marczenko.

W kontekście odbudowy strony omówiły postępy w mobilizacji środków na potrzeby szybkiej odbudowy Ukrainy, istniejące instrumenty wsparcia darczyńców dla Ukrainy, możliwości ubezpieczenia od ryzyka militarnego.

„Zachęcamy naszych międzynarodowych partnerów do przyłączenia się do już istniejących instrumentów finansowania wypracowanych wspólnie z międzynarodowymi bankami inwestycyjnymi. Dziś mamy możliwość zaoferowania różnych platform do kierowania międzynarodowego wsparcia na Ukrainę” – podkreślił minister finansów Ukrainy.

Jak informowaliśmy, Komitet Międzyresortowej Platformy Koordynacyjnej Darczyńców Ukrainy rozpoczął pracę 26 stycznia, kiedy odbyło się pierwsze posiedzenie jego Komitetu. Inicjatywa została podjęta w celu skoordynowania istniejących i nowych mechanizmów wspierania budżetu Ukrainy oraz szybkiego ożywienia i odbudowy.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-