Wystrzelono rekordową liczbę „szahidów”: siły obronne zniszczyły w nocy 52 z 54

Wystrzelono rekordową liczbę „szahidów”: siły obronne zniszczyły w nocy 52 z 54

Ukrinform
W nocy na 28 maja 2023 roku nieprzyjaciel zaatakował Ukrainę irańskimi dronami szturmowymi Szahed-136/131 z kierunku północnego - obwód briański i południowego - obwód krasnodarski. W sumie zarejestrowano rekordową liczbę startów dronów kamikadze – 54.

Jak donosi Ukrinform, Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy poinformowały o tym w Telegramie.

„Kolejny nocny atak został skierowany przez wroga na obiekty wojskowe i obiekty infrastruktury krytycznej państwa w centralnych regionach kraju, w szczególności w obwodzie kijowskim. Tutaj, w rejonie odpowiedzialności dowództwa lotnictwa Centrum, większość dronów szturmowych zostało zniszczonych” – czytamy w komunikacie.

W wyniku udanej pracy bojowej zniszczono 52 „szahidy”.

W odparciu ataku brały udział siły i środki Dowództwa Lotnictwa „Południe” i Dowództwa Lotnictwa „Zachód” Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy oraz obrony powietrznej innych komponentów Sił Obronnych Ukrainy.

Jak informowaliśmy, tej nocy, według wstępnych danych, siły i środki Sił Obrony Powietrznej zniszczyły w przestrzeni powietrznej Kijowa ponad 40 dronów wroga.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-