Holandia może przekazać Ukrainie samoloty F-16 po przeszkoleniu pilotów - Bloomberg

Holandia może przekazać Ukrainie samoloty F-16 po przeszkoleniu pilotów - Bloomberg

Ukrinform
Holenderski rząd bada i omawia z sojusznikami możliwość przekazania Ukrainie samolotów F-16 po przeszkoleniu pilotów.

O tym informuje Bloomberg, powołując się na źródła, przekazuje Ukrinform.

„Holandia może wysłać myśliwce F-16 na Ukrainę po przeszkoleniu pilotów” – czytamy w raporcie.

Zaznaczono, że Holandia ma na uzbrojeniu 42 myśliwce F-16, z czego 24 są używane przez wojsko i mogą zostać wysłane na Ukrainę dopiero w połowie 2024 roku. Z pozostałych 18 samolotów 10 miało zostać sprzedanych Draken International, ale w grudniu 2022 roku rząd odroczył transakcję bez wyjaśnienia, powołując się na tajemnicę handlową.

Gazeta zauważa, że ​​Ukraina może otrzymać część F-16, które są gotowe do sprzedaży, lub niektóre z 24 samolotów używanych obecnie przez armię holenderską, w 2024 r., w zależności od harmonogramu szkoleń.

Jak donosi Ukrinform, Dania i Holandia staną na czele koalicji do szkolenia ukraińskich pilotów na F-16. W przyszłym miesiącu, we współpracy z USA, kraje te zaczną rozwijać bazę szkoleniową do kompleksowego szkolenia ukraińskich pilotów. Norwegia, Belgia, Portugalia i Polska również zaoferowały swój wkład.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-