Sytuacja na froncie - Wróg koncentruje swoje główne siły na pięciu kierunkach - doszło do 22 starć bojowych

Sytuacja na froncie - Wróg koncentruje swoje główne siły na pięciu kierunkach - doszło do 22 starć bojowych

Ukrinform
Rosyjscy agresorzy nadal koncentrują swoje główne siły na kierunkach kupiańskim, łymańskim, bachmuckim, awdijewskim i marińskim - w ciągu ostatniej doby doszło tu do 22 starć bojowych.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował tę informację na Facebooku, informuje Ukrinform.

„W sumie w ciągu ostatniej doby wróg przeprowadził 4 ataki rakietowe. Pocisk S-300 uderzył w zaporę w rejonie Karliwki w obwodzie donieckim. W efekcie istnieje duże zagrożenie zalaniem innych pobliskich miejscowości. Ponadto wróg przeprowadził 55 nalotów. W szczególności użyto 36 irańskich UAV „Shahed” - wszystkie te cele powietrzne zostały zniszczone. Zarejestrowano również 19 ataków z wielu wyrzutni rakiet” – czytamy w komunikacie.

Prawdopodobieństwo ataków rakietowych i powietrznych na całe terytorium Ukrainy pozostaje wysokie, ostrzega Sztab Generalny.

Wróg nadal koncentruje swoje główne siły na kierunkach kupiańskim, łymańskim, bachmuckim, awdijewskim i marińskim - w ciągu minionej doby doszło do 22 starć bojowych.

Na kierunkach wołyńskim i poliskim sytuacja operacyjna nie uległa istotnej zmianie.

Na kierunkach siewierskim i słobożańskim nieprzyjaciel przeprowadził ataki moździerzowe i artyleryjskie na miejscowości: Sienkiwka, Snowsk, Gaj, Kamianska Słoboda obwodu czernihowskiego; Bacziwsk, Chodyne, Włodymyriwka, Basiwka, Oleksandriwka i Welyka Pysariwka w obwodzie sumskim, a także Strilecza, Krasne, Czerkasy Tyszki, Łukianci, Neskuczne, Ternowa, Wowczańsk, Czuhuniwka i Chatne w obwodzie charkowskim.

Na kierunku kupiańskim - wróg przeprowadził nieudane działania ofensywne w okolicy miejscowości: Masjutiwka. Przeprowadzono naloty na tereny miejscowości: Kysliwka i Kotlariwka i ostrzelano z artylerii i moździerzy miejscowości: Topoli, Fyholiwka, Nowomłyńsk, Dworiczna, Masjutiwka, Zapadne, Kysliwka w obwodzie charkowskim oraz Nowoseliwske i Stelmachiwka w obwodzie ługańskim.

Na kierunku łymańskim - w ciągu dnia nieprzyjaciel prowadził nieudane akcje ofensywne w rejonie Biłohoriwki w obwodzie ługańskim. Przeprowadzał naloty tutaj i w pobliżu Iwano-Dariwki w obwodzie donieckim i ostrzelano z moździerzy miejscowości: Makiejewka, Newskie, Dibrowa i Biłohoriwka w obwodzie ługańskim oraz Iwaniwka, Torskie, Wierchnokamianskie i Spirne w obwodzie donieckim

Na kierunku bachmuckim - w ciągu dnia wróg kontynuuje działania ofensywne. Ostrzelano miejscowości: Wasiukiwka, Orichowo-Wasyliwka, Hryhoriwka, Bachmut, Iwanowskie, Stupoczki, Kostiantyniwka, Biała Góra, Prywilla, Kałyniwka, Czasiw Jar, Predteczyne i północną część obwodu donieckiego.

Na kierunku awdijewskim nieprzyjaciel prowadził bezskutecznie działania ofensywne w rejonach

miejscowości: Krasnohoriwka. Przeprowadził też naloty na rejony miejscowości: Wodjane, Awdijwka. Prowadził ostrzał artyleryjski miejscowości: Awdijiwka, Perwomajskie i Karliwka w obwodzie donieckim.

Na kierunku marińskim jednostki sił obrony odparły liczne ataki wroga w rejonie Marinki. Wróg prowadzi ostrzał artyleryjski miejscowości: Marinka i Pobieda w obwodzie donieckim.

Na kierunku szachtarskim - Naloty odnotowano w pobliżu miejscowości: Preczystiwka. Ostrzelano miejscowości: Preczystiwka, Wuhledar i Nowosilka.

Na kierunkach zaporoskim i chersońskim - wróg nadal prowadzi działania obronne. Naloty odnotowano w pobliżu miejscowości: Hulajpole, Olhiwske i Nowodanyliwka w obwodzie zaporoskim i Nowoberysławskie w obwodzie chersońskim.

Ostrzelano miejscowości: Zelene Pole, Olhiwske, Maliiwka, Hulajpole, Hulajpilske, Czariwne, Mała Tokmaka, Nowodanyliwka, Szczerbaki, Stepowe, Kamianske i Stepnohirsk obwodu zaporoskiego; Nikopol w obwodzie dniepropietrowskim (uszkodzonych zostało 7 prywatnych budynków mieszkalnych); Zołota Bałka, Nowoaleksandriwka, Hawryliwka, Wesele, Kozackie, Lwowe, Wysunci, Biłozerka, Antoniwka, Weletenske obwodu chersońskiego i Chersoń.

„Samoloty Sił Zbrojnych dokonały 5 uderzeń w obszary koncentracji personelu i sprzętu wojskowego wroga. Ponadto nasi obrońcy zestrzelili wczoraj wrogi samolot Su-25.

„Ukraińcy trafili w punkt kontrolny, kompleks rakiet przeciwlotniczych, dwa rejony koncentracji siły roboczej, skład amunicji, jedną stację radiolokacyjną i dwie jednostki artylerii na stanowiskach strzeleckich wroga.” – podsumował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-