Siły obronne zniszczyły wszystkie 36 dronów Shahed wystrzelonych przez Rosjan w nocy

Siły obronne zniszczyły wszystkie 36 dronów Shahed wystrzelonych przez Rosjan w nocy

Ukrinform
W nocy 25 maja Siły Obronne Ukrainy zniszczyły wszystkie 36 irańskich dronów szturmowych Shahed-136/131 wystrzelonych przez wroga.

Jak donosi Ukrinform, Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy poinformowały o tym w Telegramie.

„W nocy 25 maja 2023 r. wróg zaatakował Ukrainę za pomocą irańskich dronów szturmowych Shahed-136/131. W sumie z kierunku północnego i południowego wystrzelono 36 amunicji zaporowej. Przypuszczalnie wróg miał na celu zaatakowanie infrastruktury krytycznej i obiektów wojskowych w zachodnich regionach państwa” – czytamy w komunikacie.

Jednostki rakietowych sił przeciwlotniczych, samoloty myśliwskie, ruchome grupy ogniowe w rejonach odpowiedzialności Południowego Dowództwa Lotnictwa, Centralnego Dowództwa Lotnictwa, Zachodniego Dowództwa Lotnictwa oraz obrony powietrznej innych komponentów Sił Obronnych Ukrainy brały udział w odparcie ataku.

Wszystkie 36 dronów zostało zniszczonych wspólnym wysiłkiem.

Jak poinformował Ukrinform, w ciągu minionej doby Siły Powietrzne Wojsk Obrony Narodowej przeprowadziły siedem nalotów na obszary, na których skoncentrowany jest personel i sprzęt wojskowy wroga.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-