Sytuacja na froncie - Siły Zbrojne odparły liczne ataki wroga w pobliżu Marinki

Sytuacja na froncie - Siły Zbrojne odparły liczne ataki wroga w pobliżu Marinki

Ukrinform
Wróg nadal koncentruje swoje główne wysiłki na kierunkach kupiańskim, łymańskim, bachmuckim, awdijewskim i marińskim, gdzie w ciągu ostatniej doby doszło do 26 starć bojowych.

Poinformował o tym Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na porannym briefingu, informuje Ukrinform.

„Wróg nadal koncentruje swoje główne wysiłki na kierunkach kupiańskim, łymańskim, bachmuckim, awdijewskim i marińskim.– doszło do 26 starć bojowych. Bachmut i Marinka pozostają epicentrum działań wojennych” – czytamy w komunikacie.

W ciągu ostatnich 24 godzin wróg przeprowadził 41 nalotów i przeprowadził 53 ataki z systemów salw rakietowych. Cierpieli cywile, zniszczono i uszkodzono prywatne budynki mieszkalne oraz inną infrastrukturę cywilną i administracyjną.

Prawdopodobieństwo przeprowadzenia nalotów rakietowych i powietrznych na całe terytorium Ukrainy pozostaje wysokie.

Na kierunkach wołyńskim i poliskim sytuacja operacyjna nie uległa istotnej zmianie.

Na kierunkach siewierskim i słobożańskim nieprzyjaciel przeprowadził naloty w okolicy Dowżanki, przeprowadził ataki moździerzowe i artyleryjskie na miejscowości: Chriniwka, Jeline i Gremiacz obwodu czernihowskiego oraz Gudowo, Wowkiwka, Buniakine, Stukaliwka, Wolfyne, Nowomikołajewka, Rjasne i Wełyka Pysariwka, a także Stohnii, Udy, Strilecza, Hłybokie, Morohowiec, Łypci, Neskuczne, Ohircewe, Hatyszcze, Pleteniwka, Wowczańsk, Warwariwka, Nesterne, Budarki i Zemlianki w obwodzie charkowskim.

Na kierunku kupiańskim - wróg przeprowadził nieudane działania ofensywne w okolicy miejscowości: Masjutiwka. Przeprowadzono naloty na tereny miejscowości: Kysliwka i Kotlariwka i ostrzelano z artylerii i moździerzy miejscowości: Kamionka, Topoli, Krasne Persze, Nowomłyńsk, Dworiczna, Masjutiwka, Mała Szapkiwka, Kindrasziwka, Kupjansk, Tabajwka i Berestowe w obwodzie charkowskim oraz Stelmachiwka w obwodzie ługańskim.

Na kierunku łymańskim - nieprzyjaciel prowadził bezskutecznie działania zaczepne w okolicy Biłohoriwki. Przeprowadzono naloty na tereny miejscowości: Biłohoriwka. Ostrzelano z artylerii miejscowości: Newskie i Biłohoriwka w obwodzie ługańskim oraz Torskie i Spirne w obwodzie donieckim.

Na kierunku bachmuckim - w ciągu dnia wróg przeprowadził nieudane działania ofensywne w okolicy miejscowości: Chromowoja. Przeprowadzał naloty w rejonach miejscowości: Bachmut, Iwanowski, Biała Hora, Ozarianiwka i Toreck. Ostrzelano miejscowości: Kramatorsk, Wasiukiwka, Orichowo-Wasyliwka, Hryhoriwka, Bachmut, Iwanowskie, Stupoczki, Kostiantyniwka, Biała Góra, Toreck, Piwniczne, Piwdenne i Niu Jork obwodu donieckiego.

Na kierunku awdijewskim nieprzyjaciel prowadził bezskutecznie działania ofensywne w rejonach

miejscowości: Perwomajskie. Przeprowadził też naloty na rejony miejscowości: Nowokalinowe, Awdijwka. Prowadził ostrzał artyleryjski miejscowości: Nowokalinowe, Berdyczi, Awdijiwka, Perwomajskie, Sewerne, Keramik, Oczertyna, Łastoczkine,Wodjane, Karliwka i Newelske w obwodzie donieckim.

Na kierunku marińskim jednostki sił obrony odparły liczne ataki wroga w rejonie Marinki. Wróg prowadzi ostrzał artyleryjski miejscowości: Krasnohoriwka, Heorhiiwka, Maksymilianiwka, Kurachowe i Pobieda w obwodzie donieckim.

Na kierunku szachtarskim - Naloty odnotowano w pobliżu miejscowości: Preczystiwka. Ostrzelano miejscowości: Paraskowiwka, Nowomychajliwka, Wuhledar, Bohojawlenka, Zołota Niwa i Welyka Nowosilka.

Na kierunkach zaporoskim i chersońskim - wróg nadal prowadzi działania obronne. Naloty odnotowano w pobliżu miejscowości: Hulajpole, Mała Tokmaczka i Stepowe. Ostrzelano miejscowości: Wremiwka, Burlackie, Nowosilka i Zelene Pole w obwodzie donieckim; Olhiwske, Hulajpole, Zaliznyczne, Biłohiria, Mała Tokmaczka, Male Szczerbaki i Kamianske z obwodu zaporoskiego. Zołota Bałka, Wesele, Kozackie, Lwowe, Antoniwka, Kizomys, Stanisław z obwodu chersońskiego, a także Chersoń.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-