Sytuacja na froncie - Armia rosyjska koncentruje swoje wysiłki na czterech kierunkach, trwają walki o Bachmuta

Sytuacja na froncie - Armia rosyjska koncentruje swoje wysiłki na czterech kierunkach, trwają walki o Bachmuta

Ukrinform
Wróg nadal koncentruje swoje główne wysiłki na kierunkach kupiańskim, łymańskim, bachmuckim, awdijewskim i marińskim. Bachmut i Marinką znajdują się w epicentrum działań wojennych.

Poinformował o tym Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na porannym briefingu, informuje Ukrinform.

„Wróg nadal koncentruje swoje główne wysiłki na kierunkach kupiańskim, łymańskim, bachmuckim, awdijewskim i marińskim – doszło do ponad 30 starć bojowych. Bachmut i Marinka pozostają epicentrum działań wojennych” – czytamy w komunikacie .

Na kierunku bachmuckim - wróg kontynuuje działania ofensywne. Trwają walki o Bachmut. Wróg przeprowadzał naloty w rejonie miejscowości: Iwanowskie, Bachmut i Biała Góra. Ostrzelano miejscowości: Wasiukiwka, Orichowo-Wasyliwka, Markowe, Hryhoriwka, Bachmut, Iwanowskie, Stupoczki, Biała Góra, Toreck, Piwniczne, Piwdenne i Nowy Jork w obwodzie donieckim.

Na kierunku łymańskim - okupanci przeprowadzili nieudane akcje ofensywne w rejonie Biełohoriwki w obwodzie ługańskim. Naloty przeprowadzono tam i w pobliżu Wierchnokamianskiego w obwodzie donieckim. W szczególności: Newskie i Biłohoriwka w obwodzie ługańskim oraz Torskie, Spirne i Wesele w obwodzie donieckim.

Na kierunku awdijewskim nieprzyjaciel prowadził nieudane akcje ofensywne na kierunkach Nowokalinowe, Sewerne i Perwomajskie, Wodjane. W ciągu dnia przeprowadzał naloty w okolicach Awdijiwki i Pierwomajskiego. Prowadził ostrzał artyleryjski miejscowości: Nowokalinowe, Berdyczi, Awdijiwka, Wodjane, Perwomajskie i Karliwka obwodu donieckiego.

Na kierunku marińskim w rejonie Marinki odparto liczne ataki nieprzyjaciela. Pobliska wieś Pobieda również znalazła się pod ostrzałem wroga.

Jak donosi Ukrinform, prezydent USA John Biden oświadczył, że Stany Zjednoczone i ich sojusznicy pomogli Ukrainie przygotować i uzbroić wystarczającą liczbę żołnierzy do skutecznej kontrofensywy i wyzwolenia terytoriów czasowo okupowanych przez Rosję.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-