Siły Zbrojne zniszczyły w ciągu doby 720 rosyjskich wojskowych i samolot

Siły Zbrojne zniszczyły w ciągu doby 720 rosyjskich wojskowych i samolot

raport
Ukrinform
Od 24 lutego do 22 maja obrońcy Ukrainy wyeliminowali około 203880 rosyjskich agresorów, czyli o 720 osób więcej niż dzień wcześniej – poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku, donosi Ukrinform.

Siły Zbrojne zniszczyły również:

czołgi 3785 (+2), opancerzone pojazdy bojowe - 7407 (+9), systemy artyleryjskie – 3278 (+20), rakietowe systemy artyleryjskie - 565 (+1), systemy obrony powietrznej - 327 (+0), samoloty - 309 (+1), śmigłowce – 294 (+0), UAV operacyjno-taktyczne - 2830 (+8), pociski manewrujące - 1011 (+0), statki / łodzie - 18 (+0), pojazdy i zbiorniki z paliwem – 6129 (+14), wyposażenie specjalne - 427 (+2).

Dane są weryfikowane.

Jak poinformował Ukrinform, Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy przeprowadziły 14 nalotów na obszary, na których skoncentrowany jest personel i sprzęt wroga, a także siedem nalotów na przeciwlotnicze systemy rakietowe. Inny system obrony powietrznej i szereg innych ważnych celów Rosjan zostało trafionych przez jednostki wojsk rakietowych i artylerii.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-