USA ogłosiły nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości 375 mln USD

USA ogłosiły nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości 375 mln USD

Ukrinform
Departament Obrony USA ogłosił w niedzielę dodatkową pomoc w zakresie bezpieczeństwa dla Ukrainy w celu zaspokojenia krytycznych potrzeb w zakresie bezpieczeństwa i obrony.

Poinformowano o tym na stronie Ministerstwa Obrony, przekazuje Ukrinform.

Zaznaczono, że nowy, 38 pakiet pomocy USA dla Ukrainy obejmuje dodatkową amunicję do systemów HIMARS, pociski artyleryjskie 155 mm i 105 mm, pociski do kompleksu rakiet przeciwpancernych TOW oraz systemy przeciwpancerne Javelin i AT-4.

Ponadto Stany Zjednoczone dostarczą Ukrainie amunicję do systemów rakiet naprowadzanych laserowo, amunicję wybuchową, systemy mostów pancernych, opancerzone pojazdy medyczne, ciężarówki i przyczepy ciężkiego sprzętu, sprzęt wsparcia logistycznego, systemy termowizyjne, części zamienne i inny sprzęt polowy.

Departament Obrony USA podkreślił, że USA będą nadal współpracować z sojusznikami i partnerami w celu zapewnienia Ukrainie pomocy w zakresie bezpieczeństwa.

Jak informowaliśmy, we wrześniu USA planują ogłosić pakiet pomocowy dla Ukrainy na 2024 rok w wysokości 60 mld dolarów.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-